Psichologija

Patyčios sporte ne tik suaugusių, bet ir vaikų tarpe

Patyčios – turbūt opiausia šių laikų problema. Su jomis galima susidurti bet kur, tiek darbe, tiek autobuse, tiek parduotuvėje ir netgi sporte. Patyčios gali vyrauti įvairaus amžiaus grupėse ir nesvarbu ar tu tik naujokas, kuris pradėjai lankyti tam tikrus užsiėmimus, ar jau esi senbuvis ir esi beveik šios srities profesionalas. Patyčias galbūt lengviau išgyvena suaugusieji, tačiau vaikai į tai reaguoti gali kur kas sunkiau. Tad būtent apie patyčias sporte vaikų tarpe papasakosime šiame straipsnyje.

Žlugdymas nuo pat mažumės

Patyčios ar blogesnis pasakytas žodis jautresnį žmogų gali sugluminti ir atimti visą pasitikėjimą savimi. O būtent šios savybės reikia norint dalyvauti įvairiose varžybose ir nugalėti priešininkus. Atėjęs į sportą vaikas yra nusiteikęs būti pats geriausias šioje srityje, gerai praleisti laiką, susipažinti su naujais žmonėmis ir galbūt atrasti puikų hobį. Tačiau apie patyčias, kurios gali jį užklupti, vargu ar yra pagalvojama. Tad gavęs tokį emocinį šoką, vargu ar jis prisimins visas svajones ir tikslus, kuriuos kūrė dar prieš kelias dienas, pradedant lankyti sporto būrelį. Tad net ir kelios dienos patiriamų patyčių vaiką gali sužlugdyti, ne tik sporto srityje, bet ir kituose dalykuose.

Neįneš jokio indėlio į komandos dvasią

Vargu, ar patyčios sporte gali atnešti bent vieną teigiamą savybę. Kaip žinia, sportas nesusideda vien iš užduočių atlikimo ir pačio geriausio laiko siekimo. Sportuojant labai svarbi yra nuotaika, aplinka, tave supantys žmonės. Tad jei vaikas iš prigimties nėra toks talentingas sportui, bet jo akys švyti ir noras liejasi per kraštus, išgirdus apie jo mėgstamą sporto šaką ir norą ją lankyti, tai jis komandą gali papildyti ne vien tik gerais rezultatas, bet ir kovotojo dvasia, kuri, be abejonės, reikalinga kiekvienose varžybose. O jei toks vaikas bus užgauliojamas ir iš jo tyčiojamasi, tad apie jokius puikius rezultatus ir dvasios kėlimą komandoje net negalima šnekėti. Tad labai svarbu sukontroliuoti visa tai, kad jokiu būdu patyčios nepasiektų nei vieno jauno žmogaus.

Tėvų indėlis yra be galo svarbus

Jeigu jau atsitiko tokia situacija ir sužinoma, kad vaikas sporte patiria patyčias, labai svarbu kaip įmanoma greičiau spręsti problemą ir užkirsti tam kelią. Tad visą tai daryti turėtų pradėti tėvai ir nesvarbu ar tyčiojamasi iš jų vaiko ar jų vaikas tyčiojasi iš kito. Labai svarbu daug kalbėtis apie tokią situaciją, surasti tinkamus būdus, kad vaikas kaip įmanoma lengviau tai suprastų, o galbūt naudoti nestandartinius būdus, kurie galėtų nutraukti patyčias.