Psichologija

Emocijų centro patarimai, kaip susitvarkyti su stresu

Stresas šiuolaikinėje visuomenėje jau tampa kasdienybe. Jį patiriame visur – namuose, darbe, santykiuose su kitais ar savimi. Emocijų centras dažnai sulaukia užklausimų būtent dėl streso sukeliamų sunkumų. Todėl atrinkome keletą patarimų, kurie tikimės, kad padės kiekvienam patiriančiam stresą. Pasiskaitykite!

Reagavimas į situacijas

Stresas gali kilti iš dviejų pusių: dėl aplinkos sukeltų faktorių arba savo reakcijos į tam tikras situacijas. Kalbantis su skirtingai žmonėmis Emocijų centras pastebi, jog labai dažnai pasitaiko, jog mes patys sukeliame stresą sau. Tai netinkamos reakcijos, per dideli apmąstymai, per gilūs praeities išgyvenimų tyrinėjimai. Todėl vienas iš būdų, kuris padeda mažinti sau keliamą stresą, išmokti ramiai reaguoti į situacijas ir pokyčius. Tai padaryti sunku, reikia daug dirbti su savimi, tačiau Emocijų centras žino, kad tai tikrai įmanoma.

Poilsis

Kiekvienam žmogui svarbu pailsėti. Ir ne tik fiziškai. Apie sveiko gyvenimo būdo palaikymą, tinkamą miego kiekį ir kokybę, sportą ir viso to naudą yra kalbama daug ir dažnai. Tačiau kalbant apie poilsį, svarbu prisiminti ir emocinį poilsį. Koks jis gali būti? Emocijų centras sako, jog visi žmonės atsipalaiduoja skirtingai. Svarbiausia mokėti atlaisvinti mintis ir leisti joms ilsėtis. Tai gali būti užsiėmimas mėgiama ir įtraukiančia veikla, poilsinė kelionė į užsienį, paprastas pasivaikščiojimas lauke. Kad ir kokia veikla tai būtų, svarbu atriboti savo mintis nuo streso sukėlėjų. 

Planavimas

Pokyčiai yra dažnas reiškinys, dėl ko atsiranda stresas. Nauji iššūkiai, nepatirtos situacijos – visa tai gali kelti streso lygį. Būdas, kuris dažnai pritaikomas profesiniame gyvenime norint išvengti streso, yra planavimas. Planuokite savo laiką ir darbus, didelius darbus išskirstykite mažesniais punktais. Tai geras būdas ne tik išvengti streso, bet ir skatinti savo produktyvumą. Emocijų centras tokį patarimą duoda ne vienoje situacijoje, nes kontrolės išlaikymas daugumai žmonių suteikia saugumo ir padeda jaustis geriau.

Emocijų centras: kada stresas natūralu, o kada jau ne?

Stresas žmogaus gyvenime tikrai nėra išvengiamas. Yra situacijų, kurios stresą kelią daugumai žmonių. Pavyzdžiui, daugumai stresą kelia viešas kalbėjimas. Ir čia viskas gerai! Tačiau kai stresas trunka ilgą laiką, atsiranda fiziniai sutrikimai, pasidaro sunku funkcionuoti kasdienėse veiklose – tai jau lėtinis stresas, kurį reikia spręsti nedelsiant. Tą padaryti padeda ir psichologas. Tad jei jaučiate nuolatinį stresą ir tai darosi nepakeliama – Emocijų centras gali jums padėti.