Namai,  Paslaugos

Oro kondicionieriai: kaip jie turėtų būti tinkamai naudojami?

Karštomis vasaros dienomis oro kondicionieriai yra nepamainomi prietaisai, norint atsigaivinti ir lengviau ištverti alinančius karščius. Tačiau netinkamai nustatyta temperatūra gali sukelti įvairias ligas. Ypač tai aktualu, jei labai dažnai yra vaikščiojama iš lauko į oro kondicionieriaus atvėsinta patalpą. Staigi oro temperatūrų kaita neigiamai veikia organizmą. Todėl šiame straipsnyje plačiau papasakosime kaip naudoti oro kondicionierių, kad jis nepakenktų organizmui.

Dažniausiai daromos klaidos

Kai lauke vyrauja apie 30 laipsnių temperatūra, visada norime grįžti į vėsesnius namus. Jei oro kondicionierių galima valdyti nuotoliniu būdu, tai iš anksto nustatome apie 19 laipsnių šilumą ir staiga iš nemažo karščio patenkame į vėsią aplinką. Nors jaučiamės gan gerai, kūnas iš karto atsigauna, atsiranda jėgų, tačiau žiūrint iš kitos pusės, tai yra mažas žingsnis nuo peršalimo ligų. Staigi oro temperatūrų kaita, o ypač, jei ji kartojasi daug kartų per dieną, neigiamai veikia organizmą ir taip susergama peršalimo ligomis. Norint, kad organizmas būtų apsaugotas, reikėtų temperatūros skirtumą tarp lauko ir kambario laikyti apie 5 laipsnius. Tuomet kūnas nepatirs tokio didelio šoko ir bus galima mėgautis puikia sveikata. Labai svarbu prisiminti, kad staigūs oro pokyčiai yra žymiai pavojingesni mažiems vaikams. Tad juos nuo tokių permainų reikėtų saugoti.

Kiti patarimai, kurie padės tinkamai naudoti oro kondicionierių, karštomis vasaros dienomis

Pateikiame dar keletą patarimų, kurie padės tinkamai naudoti oro kondicionierius:
1. Reikėtų vengti tokių vietų, kuriose jaučiamas tiesioginis stiprus vėjo pūtimas. Jei nėra galimybės pasitraukti, tuomet reikėtų sumažinti pajėgumą arba padidinti temperatūrą.
2. Jei oro kondicionierius yra labiau išmanus, tuomet patalpą, kurioje ruošiatės būti ilgesnį laiką reikėtų vėsinti palaipsniui.
3. Kad prietaisas veiktų kuo geriau, rekomenduojama reguliariai keisti jo filtrus, taip galėsite ne tik atvėsinti kambarį, bet ir išsaugoti gaivų bei švarų orą.

Kaip pasirinkti tinkamą oro kondicionierių?

Ne vien tik tinkamas kondicionieriaus naudojimas gali lemti puikią sveikatą ir gerą orą patalpoje. Jis turėtų būti pritaikytas konkrečiai patalpai. Tad jei renkatės šį aparatą, turėtumėte atkreipti dėmesį į jo galingumą, kokį plotą turės aptarnauti, kokias funkcijas atlikti ir dar kitus aktualius dalykus, kurie jums reikalingi.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *