Automobiliai

Automobilio pirkimas: Kada verta naudotis vin patikra?

Nors ir kaip šiomis dienomis yra akcentuojama ekologija,  rekomenduojama kuo daugiau naudotis viešuoju transportu, kai kuriose vietose, ypatingai regionuose automobilis yra ne privalumas, o būtinybė. Šios transporto priemonės dėka mums atsiveria daugiau galimybių keliauti tiek darbo reikalais, tiek asmeniniais kaip atostogos ar vaikų paėmimas iš darželio. O pats auto pirkimas, nėra toks lengvas kaip gali pasirodyti, ypač jei kalbame apie dėvėtas transporto priemonės. Kiekvienas norime ne daužto, kuo mažesnės ridos, geresnio stovio automobilio, tačiau kaip tai padaryti? Atsakymas vienas – atlikti automobilio VIN patikrą.

Vin patikra? Kas tai? Kuo tai mums naudinga?

VIN anglų kalboje reikšmė ( Vehicle Identification Number) –  automobilio kėbulo numeris. Tai yra lyg žmogaus asmens kodas, kurio pagalba galime patikrinti transporto priemonės istoriją, turėtus auto įvykius, tam tikru metu fiksuojamą ridą, savininkų skaičių. Taip pat fiksuojama ar automobilis nėra paieškomas užsienyje ( nėra vogtas), ar atitinka dokumentų techniniai parametrai. Apie juos daugiau pakalbėsime netrukus.

Vin patikros pagalba galime pamatyti informaciją, kurią nesąžiningi pardavėjai yra linkę nuslėpti. To pasekoje, net ir stipriai nusimanantys auto technikoje žmonės gali būti apgauti ir patirti nuostolį. O kartais net ir prarasti automobilį, jei jis yra vogtas.

Parametrai, kurie dažniausiai yra klastojami:

  • Automobilio rida. O jos atsukimas yra itin dažnas Lietuvoje. Galime pastebėti, jog dažniausiai parduodamų automobilių rida, nepriklausomai ar tai 5 ar 15 metų senumo automobilis yra 200-220 tūkstančių. Tai yra lyg psichologinis standartas, jog auto transporto priemonė yra tinkama naudoti ir ilgai tarnaus. Tačiau atliekant VIN patikrą, galime pamatyti, jog paskutinis automobilio aptarnavimas, ar tech apžiūra Vokietijoje ( ar kitoje šalyje) buvo virš 500 tūkst. km. O juk visi žinome, jog kuo didesnė rida, yra didesnis nusidėvėjimas ir anksčiau reikės atlikti remontus.
  • Autoįvykiai. Taip pat pasitaiko skelbimų, kuriuose parduodama transporto priemonė yra turėjusi itin stiprią avariją. Tokių automobilių geriau yra vengti, kadangi pažeistas kėbulas, pakartotinos avarijos atžvilgiu nebebus toks tvirtas ir gali sužaloti Jus ar keleivius. Taip pat gali greičiau pasirodyti rudys.
  • Vogtas automobilis. Pats blogiausias scenarijus, kuomet atrodo viskas tvarkinga, gražu. Nusiperkate automobilį, džiaugiatės juo, o po savaitės ar mėnesio gaunate laišką, jog Jūsų nupirktas automobilis yra vogtas, ir turite jį grąžinti sąvininkui. O asmuo kuris pardavęs automobilį perrašė kauferį ( užsienietišką pirkimo – pardavimo sutartį) neegzistuojančiu žmogumi, o už viską sumokėjote grynais.  Tokiu atveju yra sunku ką nors įrodyti.

Vin patikra gali padėti tiek derybų atveju, kartais pardavėjai bando nuslėpti net ir mažus defektus. Tačiau, kartais pamačius drastiškai atsuktą rida, autoįvykių istoriją, geriau tokius automobilius pamiršti. Šios paslaugos kaina yra apie 15 eurų, tačiau gali išsaugoti Jums šimtus, o kartais tūkstančius eurų.