fotografavimas telefonu
Laisvalaikis

Fotografavimas telefonu. Ar verta?

Ar verta fotografuoti telefonu?

Mėgstate fotografuoti išmaniuoju telefonu? Puiku, mes ekomokslas.lt portalas norime Jums pateikti keletą naudingų patarimų, jog daromos nuotraukos telefonu būtų kokybiškos. Sekdami mūsų foto gidą, nesunkiai tai padarysite.

Fotografavimas telefonu privalumai

  • Patogumas. Fotoaparatas paprastai užima nemažai vietos. Telefoną dažniausiai visada turime kartu su savimi.
  • Paprastesnis nuotraukų pasidalinimas ar išsiuntimas. O pasijungti fotoaparatą reikia perkelti failus į kompiuterį laidu, o tuomet naudoti programėles skirtas siųsti didžiulius failus kaip wetransfer.com
  • Telefonu galite atlikti kadrus ekspromtu, tam nereikia sudėtinės foto-technikos. Šiuo atveju galite atlikti natūralesnius kadrus.

Fotografavimas telefonu minusai

  • Reikalingas itin geros kokybės telefonas, o tokie aparatai yra brangūs.
  • Telefonai naudojami kiekvieną dieną, gali nesunkiai sugęsti, o kartais dar blogiau. Sudūžti.
  • Profesionaliu fotoaparatu patyręs fotografas gali atlikti geresnius kadrus. Kurie yra naudojami žiniasklaidoje, įvairiuose leidiniuose, ar fotoalbumuose. Telefonu tokias nuotraukas atlikti yra sudėtinga.

fotografavimas telefonu

Kaip surasti tinkamą vietą nuotraukoms atlikti?

Dauguma galvojame, jog nuotraukas galime atlikti beveik visur, tereikia geros foto-technikos. Deja, tai yra netiesa, kadangi profesionalus fotografavimas susideda iš daugelio sričių, vienas iš jų lemiamas veiksnys yra aplinka. Juk ne veltui vestuvių fotografai vestuvėms parenka specialias lokacijas. Tai yra labai svarbus aspektas. Mėgėjai net ir turėdami aukšto lygio techniką, nemokėtų išnaudoti jos potencialo, pasirinkti reikiamų nustatymų.

Čia galite įdarbinti savo fantaziją. Galbūt matėte gerą foto socialiniuose tinkluose? O galbūt turite įdėjų, kaip atlikti kadrą dar geriau? Fotosesijoms pasirenkamos įdomios vietos kaip : Miškas, smėlio karjerai, senamiestis, o kartais net nupjauta ir į rulonus susukti šieno ritinėliai.  O kai kurie net įlipa į medį!

Svarbu tinkami fotoaparato nustatymai, šviesos kampo pagavimas ir teisingai nustatytas fokusas.

Redagavimo programėlės

Šių programėlių pagalba galite uždėti norimą foto filtrą, tam tikrus efektus, ar net iškirpti nepageidaujamus objektus. Jos itin gelbsti, kuomet atliekamas fotokadras yra su klaidomis. Šiuo metu kompiuteriuose populiariausia programa redagavimui yra Photoshop, o mobilisiems telefonams tinka naudoti ir instagram filtrus.

Apibendrinimui

Fotografavimas telefonu yra daug patogesnis būdas, tereikia atrakinti telefoną mygtuko pagalbą ir pasirinkti fotoaparato funkciją. Priešingai yra su foto technika, kurios paprastai be reikalo nesinešiojame. Tačiau jei norite profesionalaus kadro telefonu, turėsite išleisti nuo tūkstančio eurų naujam brangiam telefonui. Įsivertinus, jog telefonai naudojami kasdien nusidėvi, juos pametame, jie pasensta. Brangus geras fotoaparatas taip greit nepasens.

Reikia suprasti savo lūkesčius ir pasirinkti sau tinkančia foto priemonę.

Dalintis