Laisvalaikis

Dalykai, kuriuos reikėtų žinoti, jeigu norite skristi oro balionu

Kiekviena ekstremalesnė veikla reikalauja didesnio pasiruošimo ir tam tikrų žinių, o ypač tai svarbu, jeigu ta veikla atliekama pirmą kartą. Daug neišdildomu įspūdžių ir gerų emocijų gali sukelti skrydis oro balionu, tad šiame straipsnyje ir papasakosime, ką svarbaus reikėtų žinoti apie tokią veiklą ir kaip jai reikėtų pasiruošti.

Kiek laiko galima skristi oro balionu?

Tai labai individualus dalykas, nes kiekvienas skrydis oro balionu yra skirtingas. Jeigu jį perkate kaip pramogą, tai iš anksto yra nustatytas laikas, kiek laiko truks visas skrydis. Dažniausiai tokia pramoga trunka apie 2 val. Tačiau nereikėtų pamiršti pridėti ir tą laiką, kuris bus skirtas pasiruošimui ir kuomet po skrydžio nusileisite ant žemės. Dažniausiai prieš skrydį oro balionu yra pravedami tam tikri mokymai ir suteikiama visa reikalinga informacija. Tokiam pasiruošimui yra skiriamas maždaug pusvalandis. Kad tokia pramoga būtų dar labiau įsimintinesnė, labai dažnai po jos, tie kas oro balionu skrido pirmą kartą yra apdovanojami. Tad ruošiantis tokiam skrydžiui reikėtų turėti bent jau 3-4 laisvas valandas.

Ar oro sąlygos gali turėti įtakos skrydžiui oro balionu?

Oro balionas yra labai priklausomas nuo vėjo. Nors jį į viršų kelia karštas oras, tačiau nemaža dalis skrydžio sėkmės priklauso ir nuo tos dienos oro. Pačios geriausios sąlygos yra tada, kai nėra vėjo, tuomet oro balionas gali lengvai kilti į viršų, jį kur kas lengviau vairuoti ir panašiai. Gali nutikti ir tokių atvejų, kai skrydžiai yra atšaukiami, tai yra dėl stipraus vėjo, lietaus, žaibo ir panašiai. Tad turbūt palankiausias laikas skristi oro balionu yra vasaros vidurys, kuomet lietaus ir audrų tikimybė yra nedidelė.

Kokia apranga turėtų būti vilkima skrendant oro balionu?

Apranga tikrai nėra įpareigojanti ir nereikalaujanti specialių drabužių. Bet turbūt pats didžiausias patarimas yra rengtis patogiai, kad jaustumėtės komfortabiliai, nes adrenalino bus tikrai nemažai, tad bent jau apie nepatogumą galvoti nereikės. Geriausia avėti sportbačius, kadangi priėjimas prie oro baliono dažniausiai yra pievoje, tad apsiavus aukštakulnius vargu ar pieva galėsite eiti labai patogiai. Taip pat aprangą reikėtų rinktis ir pagal orą, jeigu yra šiek tiek vėsiau, tuomet patartina turėti šiltesnį megztinį. Be to, įlipti į oro baliono krepšį taip pat nėra labai patogu, todėl geriausia vilkėti sportinio stiliaus kelnes.

Daugiau informacijos apie skrydžius ir jų vietas galite rasti: https://dangausmetro.lt/