Mada

3 priežastys, kodėl verta avėti vilnonius mokyklinius batus ir kojines

1. Nuostabios vilnos savybės

Ar žinojote, kad vilna yra vienas puikiausių gamtos izoliatorių?

Tai reiškia, kad ji kontroliuoja kūno temperatūrą. Kai vėsu, ji išlaiko šilumą, o kai karšta, pralaidumas orui užtikrina, kad kūnas neperkaistų.

Tačiau kaip jis veikia praktiškai?

Patogus, gerai praleidžiantis drėgmę ir greitai džiūstantis

Vilna dažnai laikoma geriausiai kvėpuojančiu audiniu. Pluošto ar audinio reakcija į šilumą, ypač kūno šilumą, apibūdinama kaip orui laidumas. Medžiagos, nepraleidžiančios oro (pavyzdžiui, poliesteris), sulaiko šilumą prie odos, todėl perkaista ir gausiai prakaituoja. Prakaitas arba drėgmė ant odos vėsina mus vėsioje aplinkoje, todėl jaučiamės šąlti.

Vilna reaguoja į šilumą sugerdama ją į savo pluoštus. Kuo daugiau šilumos „sugeria” vilnos pluoštai, tuo aukštesnė kūno temperatūra. Vilna sugeria ne tik šilumą, bet ir drėgmę.

Vilna kvėpuoja iš dalies dėl neįtikėtino natūralaus gebėjimo išsklaidyti ir išleisti drėgmę, kuri kaupiasi jos pluošte. Pavyzdžiui, vilna sugeria 22 % daugiau drėgmės nei medvilnė ir prieš išgarindama gali sugerti 30 % savo svorio drėgmės.

 

Prakaitavimas, nemalonus kvapas ir pėdų grybelis – dažni nusiskundimai.

Prakaitas beveik neturi kvapo. Jis blogai kvepia tik tada, kai ant prakaituotos odos susikaupia mikrobų. Vilna džiūsta arba išskiria drėgmę 7 kartus greičiau nei kiti tekstilės gaminiai, todėl prakaitas greitai sugeriamas ir kvapą sukeliantys mikrobai neturi galimybės vešėti. Vilnos riebalų rūgščių sudėtis taip pat yra antimikrobinė, nes neutralizuoja kūno kvapus.

Grybeliai taip pat sparčiausiai auga drėgnoje ir šiltoje aplinkoje. Grybeliai nebegali augti taip greitai kaip anksčiau, nes vilna greitai sugeria drėgmę ir neleidžia kūnui perkaisti.

Svarbu turėti orui pralaidžią avalynę, kuri nešildo kūno, mažina prakaitavimą, sugeria drėgmę ir greitai džiūsta, jei turite sunkumų dėl pernelyg didelio prakaitavimo ir grybelinių pėdų infekcijų. Šiuo požiūriu vilna praktiškai neturi sau lygių.

Galiausiai: vilna ar oda?

Kalbant apie avalynę, oda vis dar yra populiariausia medžiaga. Ji ilgaamžė, lengva ir minkšta. Tačiau mūsų ir mūsų klientų patirtis rodo, kad vilnonė arba veltinė avalynė yra kur kas veiksmingesnė ir sveikesnė apsaugant nuo prakaitavimo ir grybelio. Taip yra dėl minėtų vilnos savybių, kuri greitai ir intensyviai sugeria drėgmę ir efektyviai ją išskiria į aplinką. Kai prakaituojama daug, oda nepakankamai sugeria ir kvėpuoja, todėl prakaitas lieka ant odos arba ant kojinių, sudarydamas puikią terpę grybeliui ir mikrobams veistis.

„New Year’s LT” stende įsigijome šlepetes savo elfui, kuris turi pėdų odos problemų. Jūs taip pat parūpinote mums vidpadžius. Nors nerimavome, kaip jie veiks po dviejų mėnesių, galiu pasakyti, kad jie veikė. Dar kartą dėkojame už jūsų dosnumą ir rūpestingumą. Rašau, kad rekomenduočiau šlepetes jaunuoliams, kurių pėdos gausiai prakaituoja ir kuriems, kaip ir mano sūnui, gali išsivystyti jaunatvinė dermatozė.”

Mojca

Tino, mano vaikas, yra mažytis radiatorius. Jam retai būna šalta, jo pėdos visada šiltos ir jis mėgsta vaikščioti po namus basomis net žiemą, kai visi mūvime šiltas kojines ir šlepetes. Jis toks yra nuo pat kūdikystės. Jis mūvėjo mažomis odinėmis šlepetėmis, kai Ursanos veltinių kūdikio šlepečių nebuvo, bet jo kojinės dažniausiai būdavo drėgnos ir kojos perkaisdavo. Tai pasikeitė tą akimirką, kai pagaminau jam pirmąją porą vilnonių šlepečių. Jis niekada nesiskundė, kad jam per karšta, o kojinės niekada nebuvo šlapios. Jis toks yra ir dabar, kai baigė ketvirtą klasę. Vilnones šlepetes jis nešioja ir mokykloje, ir namuose, o jo kojos neprakaituoja net tada, kai jis nedėvi kojinių.

„Gydytojo patarimu dėl grybelio sukeltų problemų odines šlepetes pakeitėme į „Eslepetes” vilnos veltinio šlepetes. Mano vaikas jomis visai patenkintas, o jo grybelio būklė gerokai pagerėjo. Vilnoniai vidpadžiai į batus taip pat gana patogūs! LABAI AČIŪ!!!”

Marusha

Tineto šlepetės, kuriomis jis žengė pirmuosius žingsnius, yra dar lengvesnės ir minkštesnės nei jo mokykliniai batai.

Juk vilnos gaminius renkamės kur kas gailestingiau. Vilna gaunama skutant ir apdorojant avies plaukus. Plaukai atauga visą žiemą, o procesas kartojamas, kai ateina laikas apsilankyti salone. Deja, nuimant odą gyvūnas turi mirti.

2. Atsiranda patogenų

Lietuvos rinkoje siūlomas įvairus mokyklinių šlepečių asortimentas. Jų būna įvairių spalvų ir spalvų derinių – nuo blizgučių iki futbolo kamuolių ir visko tarp jų. Nepaisant to, visos jos yra gana panašios. Jos dažnai būna pagamintos iš odos arba sintetinių medžiagų. Skirtumus tarp skirtingų gamintojų šlepečių atskirti tikrai sunku.

Todėl rinkdamasi „Eslepetes” mokyklines šlepetes norėjau, kad jos išsiskirtų iš kitų ir būtų unikalios, kad mergaitės jaustųsi ypatingos, tarsi princesės, o vaikinai – tikri vyrai. Kai reikėjo parinkti spalvų derinius, klausiau Tinet, jo bičiulių ir savo mažųjų vartotojų.

„Matikas tiesiog šmaikštavo į vaikų kambarį, nes tai buvo pirmas kartas, kai jis iš tikrųjų juos apsivilko”. Kai atvykau jo ieškoti, jis išbėgo iš žaidimų kambario, kojas iškėlęs taip, kad matytųsi jo šlepetės:) Jis labai apsidžiaugė, nes rado juos jūsų svetainėje. Jis taip pat pareiškė, kad jei jie bus per maži, kitą kartą turės „kelis su žaliu veidu, paskui vėl tamsius, kaip seklys”. Akivaizdu, kad turite dažną klientą:)”

Tinos LP

3. Naudingumas, patogumas ir saugumas

„Veltinio vaikiškos mokyklinės šlepetės iš „Eslepetes” yra minkštos, lengvos, šiltos, pralaidžios orui ir neslidžios.” Šlepetės sudarytos iš geriausios turimos merino vilnos. Merino vilna nedirgina odos. Dėl to jas galima dėvėti be kojinių. Nėra jokio dirginimo ar skausmingumo! Nėra dirželių ar elastinių juostų, kurios suspaustų kulną, blauzdą ar kulkšnį ir sukurtų žymes ant odos.

Daugelis tėvų baiminasi, kad veltinio šlepetės slysta, tačiau „Eslepetes” šlepetės turi 5 mm storio veltinio padą, aptrauktą natūralia guma, todėl jos tinka bėgioti koridoriais ir sporto salėje.

„Pasirinkau „Eslepetes” batelius, nes jie turi labai minkštą padą.” Nes jie išlaiko mano pėdas šiltas net tada, kai nedėviu kojinių. Ir jie visiškai gražūs!”

Anna