stogo dangu tipai
Namai

Stogo dangų tipai

Dar visai neseniai asfalto čerpės, šiferis, molinės ar betoninės čerpės buvo vienintelės stogo dangos galimybės. Šiandien pažangios technologijos išrado kitų alternatyvų, kurios yra modernesnės, saugesnės ir ilgaamžiškesnės.

Saulės plytelės. Pažangūs saulės kolektoriai sklandžiai integruojami į esamas čerpines, generuodami iki 1 kilovato energijos 100 kvadratinių metrų. Jie ypač tinka saulėtiems stogams namų savininkų zonoje, kurios draudžia tipines saulės baterijas. Nors jie gali padėti kompensuoti energijos sąnaudas naudojant saulės energiją, jie taip pat kainuoja daugiau nei tradiciniai saulės energijos variantai.

Asfalto čerpės stogo tipas. Asfalto čerpės yra labiausiai paplitusios stogo dangos medžiagos, nes jos yra veiksmingos visomis aplinkos sąlygomis. Kokybė labai skiriasi, todėl paklauskite, ar jie atitinka vėjo bandymus ir  patvarumą. Metalinės stogo dangos yra vertikalios plokštės arba čerpės, panašios į šiferį, čerpę ir tarnauja apie 60 metų. Metalas puikiai nuvalo stiprų sniegą ir lietų, nedega ir atlaiko stiprų vėją. Jis yra lengvas ir gali būti montuojamas ant esamų stogų. Tačiau per liūtis metalas gali kelti triukšmą ir įskilti nuo krušos. Vidutinės išlaidos svyruoja nuo 5 iki 12 EUR už kvadratinį metrą, priklausomai nuo metalo tipo ir stiliaus – tai yra daugiau nei asfaltas, bet mažiau nei betoninės plytelės. Korozija taip pat skiriasi priklausomai nuo medžiagos. Šiferio stogo danga tarnauja daugiau nei 100 metų. Jis nesudegs, yra atsparus vandeniui ir atsparus pelėsiui ir grybeliui. Šiferis yra efektyvus drėgname klimate, tačiau yra brangus, sunkus ir užlipus gali lengvai lūžti. Guminis šiferis atrodo natūraliai ir gali būti pjaustomas peiliu, kad tilptų į sudėtingus stogus, tokius kaip Viktorijos laikų namuose. Guminiai šiferio stogai gali tarnauti 100 metų, tačiau juos gali pažeisti palydovinės antenos ir vaikščiojimas. Stogo dengimo specialistų, išmokytų montuoti guminį šiferį, gali būti sunku rasti.