Sveikata

Skrandžio mažinimo operacijos – vienas iš būdų sumažinti kūno svorį

Nutukimas gali būti daugelio ligų priežastis. Tad tinkamai rūpintis savo sveikata yra privaloma. Turime kasdien stengtis bent jau šiek tiek pasportuoti ar bent jau aktyviai praleisti kelias valandas, taip mažindami nutukimo požymius. Be to, prie viso to prisideda ir mityba, kuri kūno svoriui yra labai svarbi. Šiais laikais yra begalės pagundų, kurios gali dar greičiau privesti prie augančio kūno svorio. Tad, kai niekas padėti nebegali, verta pamąstyti apie skrandžio mažinimo operacijas.

Kaip nuspręsti, kuri skrandžio mažinimo operacija yra tinkamiausia?

Kaip žinia, skrandžio mažinimo operacijos gali būti įvairių rūšių, tad kurią pasirinkti gali būti sudėtinga. Tačiau labai retai, kada galima pasirinkti jos rūšį. Kadangi kiekvienos procedūros metodas yra skirtingas, tad ir ne kiekvienam žmogui individualiai galima jas pritaikyti. Tad kas tiks vienam, nebūtinai tiks kitam. Šį pasirinkimą dažniausiai lemia gydytojas, kuris atlieka visus reikiamus tyrimus, susipažįsta su jūsų turimomis ligomis, anksčiau atliktomis operacijomis ir kitais panašiais dalykais. Kai įdėmiai yra atliekama viso kūno apžiūra, tik tada galima nuspręsti, kuris variantas būtų pats tinkamiausias ir mažiausiai sukeltų šalutinių poveikių. Tad, labai svarbu atkreipti, ką sako gydytojas ir orientuotis į jo nuomonę.

Pooperacinis laikotarpis

Dažniausiai kai yra užsimenama apie skrandžio mažinimo operaciją visada kalbama apie jos pasirengimą ir pačią procedūrą, o į antrą planą yra nukeliamas pooperacinis laikotarpis, nors jis lygiai toks pat svarbus, kaip ir prieš tai du etapai. Tad atlikus šią operaciją, pooperacinis laikotarpis gali būti labai įvairus, kurį lemia daugelis faktų, tai yra kaip sėkmingai buvo atlikta procedūra, kaip sėkmingai kūnas reaguoja į pokyčius ir kitus dalykus. Taip pat labai svarbu kalbėti ir apie tai, kad vien skrandžio mažinimo operacija nepadės numesti svorio ir jį išlaikyti amžiams. Prireiks nemažai pastangų, kuriomis tokį rezultatą bus galima pasiekti. Tai yra reikės keisti mitybos įpročius, galbūt atsisakyti tam tikrų produktų ar bent juos sumažinti iki labai minimalaus kiekio. Tad gyvenimas po šios operacijos keisis kardinaliai ir reikia tam nusiteikti.

Baimė atlikti skrandžio mažinimo operaciją

Natūralu, kad prieš tokią procedūrą atsiranda įvairių baimių. Tai natūralus procesas, kurio nereikia užgniaužti. Jei norite jį sumažinti, visada galite pasikalbėti su gydytoju, kuris jums padės nusiraminti ir galės atsakyti į iškilusius klausimus. Be to, daug naudingos informacijos galite rasti ir internete, kuris leis išsklaidyti girdimus mitus apie tokią procedūrą. Šių laikų technologijos yra smarkiai pažengusios ir tokios operacijos jau nebėra naujiena, tad tikrai neverta nerimauti, o geriau pasitikėti gydytojais, kurie jums leis pradėti visai kitokį gyvenimą.