kilanstetika
Sveikata

Kalistenika prieš kultūrizmą – amžini debatai

Jeigu domėtis sportu ir esate aplankę įvairių sporto tinklalapių, greičiausiai esate girdėję vykstančia diskusiją tarp „kalistenikos“ (savo kūno svorio pratimų) ir kultūrizmo (ar svorių kilnojimo bendrąja prasme). Dažniausiai ginčas įvyksta todėl, kad vienos ar kitos sporto šakos atstovai palaiko savo sritį. Nepalaikant nei vienos iš jų, panagrinėkime abiejų jų pliusus ir minusus. Kalistenika.

Kultūrizmas arba svorių kilnojimas:

× Nors pradėti užsiimti kultūrizmu nuo savo kūno svorio yra labai patogu, galiausiai salės abonimentą vistiek reikės įsigyti. Kitaip nei kalistenika, svorius reikia iš kažkur gauti, o patogiausia juos rasti sporto salėje. Bet tai – papildomos išlaidos.
√ Kilnojant svorius yra kur kas lengviau išvystyti raumeninę masę nei treniruojantis su savo kūno svoriu.

× Dėl esamo didesnio nei įprastai pasipriešinimo, atsiranda didesnė apkrova visiems sąnariams, raiščiams, todėl padidėja ir traumų rizika.

√ Kadangi sporto salė beveik visada yra vidinėse patalpose, tai reiškia, kad turėsite galimybę susirasti bendraminčių, draugų ar paprastų sporto entuziastų, kas gali paskatinti konkuruoti ir greičiau tobulėti.
× Dažnai nutinka, jog gyvenate didesniame mieste, todėl salė nėra prie pat jūsų namų, dėl ko praleidžiate dalį laiko ruošdamiesi bei keliaudami tikslo link. Tai yra laikas, kurį galbūt galėtumėte išnaudoti geriau.

√ Užsiimant svorių kilnojimu yra kur kas lengviau išvystyti maksimalią jėgą.

 

Kalistenika arba savo kūno svorio pratimai:

kilanstetika

× Norint nuolat progresuoti, jums reikia nenustojant domėtis pratimais, kurie pastatytų jūsų kūną į tokią poziciją, kuri sukurtų pakankamą pasipriešinimą. Minusas tas, kad nevisada yra įdomu sėdėti prie kompiuterio, naršyti internete ir ieškoti naujų pratimų jūsų treniruotei.

√ Atlikti savo kūno svorio pratimus jums nekainuos nei cento, nes juos galima atlikti bet kur, namuose, darbe ar toje pačioje sporto salėje.

× Užsiimant kalistenika yra kur kas sunkiau užsiauginti raumenų masę iki tokio lygio, kaip pažengusio lygio kultūristai. Taip pat raumenys augs lėčiau dėl vis mažesnės pratimų įvairovės.

√ Kalistenika jums sutaupys laiko, nes paprasčiausiai nereikės niekur keliauti, o pagrindiniai įrankiai, tokius kaip skersinis ar lygiagretė yra lengvai prieinami ir nesunkiai įsigijami.
× Sportuoti su savo kūno svoriu gali būti nuobodu, nes dažniausiai tą darysite vienas, kadangi šiuo treniruočių tipu užsiimantys bendraminčiai dažniausiai nesigrupuoja.

√ Išmokti vis naują pratimą, padaryti triuką, kurio nemokėjote iki tol ir kurio nemoka kiti visada yra smagiau, nei ištisai kilnoti svorius. Taip pat kalistenika dažniau patraukia akį iš šalies dėl pratimų įvairovės.

Žinoma pliusų ir minusų galima būtų atrasti ir daugiau, bet šie yra pagrindiniai, kuriuos būtų galima išskirti. Bet žinokite ir tai, kad jums nebūtina rinktis vieną ar kitą kelią – galite sėkmingai juos kombinuoti, kas netgi paspartins jūsų progresą ir neleis dingti motyvacijai.
Straipsnis parengtas pagal https://www.nutriwell.lt informaciją.

Straipsnį patalpino Ekomokslas komanda