Namai

Saulės energija namams – turėti ją gali kiekvienas

Paskutiniu metu vis daugiau galime pamatyti namų su ant stogo sumontuotomis saulės elektrinėmis. Kadangi tai sparčiai populiarėja todėl, jog taip galima ženkliai sumažinti išlaidas ir taip sutaupyti. Todėl visai natūralu, kad apie tokią galimybę pagalvoja ne tik gyvenantys individualiuose namuose, bet ir daugiabučiuose. Tačiau tuomet dažnam atrodo, jog įsirengti nuosavą elektrinę bus neįmanoma. Bet yra tokia galimybė ir viskas žymiai paprasčiau, nei gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. Kadangi galima ją turėti ne tik prie namo ar ant jo stogo, bet ir specialiuose parkuose, kurie gali būti nutolę ir ne vieną kilometrą. Tokiu atveju niekuo rūpintis nereikia, o pagaminta elektra atkeliauja tiesiai iki jūsų namų, kad ir kur gyventumėte.

Kas būna, jeigu elektros pagaminama daugiau, negu jos reikia?

Taip nutinka pakankamai dažnai, kadangi saulės energija namams daugiausiai gaminama saulėtomis bei šviesiomis dienomis. Todėl natūralu, jog vasaros metu jos kiekis bus žymiai didesnis. Tačiau energijos poreikis padidėja priešingu laiku – žiemos metu. Bet dėl to nerimauti tikrai nereikėtų, kadangi pagaminta energija niekur nepradings. Ji gali būti saugoma specialiose baterijose arba tiesiog perduodama į elektros tinklus pasaugoti iki tol, kol atsiras jos poreikis. Toks variantas labai populiarus bei praktiškas. Todėl nepatirsite jokių energijos nuostolių, net jeigu jos poreikis kažkuriuo metu bus minimalus.

Ar apsimoka turėti tokią elektrinę?

Geriausiai į šį atsakymą gali atsakyti faktas, jog jos sparčiai populiarėja ir vis dažniau galima išvysti tokias elektrines. Todėl tai tikrai nėra atsitiktinumas. Žinoma, saulės energija namams gali būti tiekiama ir iš specialių parkų, jeigu prie namų tokį įrenginį įsirengti nėra galimybės. Arba, jeigu energijos poreikiai yra pernelyg maži. Tačiau net ir tokiais atvejais tikrai apsimoka pasirinkti galimybę gaminti elektros energiją, kadangi taip galima net kelis kartus sumažinti išlaidas. O visa suma, kurią tenka pradžioje investuoti, jau po keleto metų turėtų būti atsipirkusi. Taigi, tai yra savotiška investicija, kuri neabejotinai atsiperka be jokių rizikų.