Namai

Rekuperatoriai: informacija, kuri naudinga kiekvienam

Jeigu namuose yra didelis drėgmės lygis, jis gali pridaryti nemažai bėdos. Laikui bėgant ir nebandant sumažinti susikaupusios drėgmės, palaipsniui gali atsirasti pelėsis, o kartu su kuo ir nemalonus kvapas, kuris ne taip lengvai išimamas iš drabužių ar kitų audinių. Taip pat laikui bėgant, galima matyti dėl drėgmės atsiradusius pakitimus balduose. Kad išvengti viso to, galima namuose turėti rekuperatorių, kurio pagalba bus galima viso šito išvengti.

Kokia rekuperatorių paskirtis?

Rekuperatoriai reikalingi tam, kad namuose esantis oras būtų švarus, būtų sutaupyta šiluma ir, žinoma, būtų pašalinta perteklinė drėgmė. Gali pasirodyti, kad visa tai galima padaryti ir be šio prietaiso, tiesiog atidarant langą ir taip pravėdinti namus. Iš dalies taip daryti galima, tačiau, kad namuose oras būtų tinkamas, langą reikėtų atidaryti kas maždaug pusantros valandos ir taip į orą būtų išleista visa šiluma ir vargu ar taip dažnai pradarant langus namuose būtų šilta. Todėl tokiu atveju, puikiai pasitarnaus rekuperatorius. Jo pagalba namuose esantis oras specialia technologija siurbs orą, perleis per visas jame sumontuotas sistemas ir išleis jį į lauką ir grąžins orą iš lauko gaivų, su nedideliu drėgmės kiekiu ir svarbu, šiltą (jo viduje yra sumontuotas įrenginys, kuris pašildo orą). Tad tokiu būdu nebus iššvaistoma sukaupta šiluma ir, netgi, dar pavyks sutaupyti, nes jo dėka, nereikės namų šildyti tiek daug, kaip jo neturint.

Rekuperatorių privalumai

Pagrindiniai šių prietaisų privalumai yra šie:

  1. Jais galima reguliuoti drėgmės lygį patalpose;
  2. Jais galima išvalyti orą nuo žiedadulkių;
  3. Dažniausiai jie pasižymi tyliu veikimu;
  4. Turint jį namuose automatiškai gyvenimo kokybė gerėja, nes namuose yra švarus oras;
  5. Jo dėka galima sumažinti šilumos išlaidas;
  6. Jo pagalba yra atkuriama iki 90 proc. iššvaistyta šilumos energija.

Kita naudinga informacija apie šiuos įrenginius

Dar pateikiame keletą įdomių faktų, kurie bus naudingi domintis apie rekuperatorius:

  1. Turint geresnės kokybės orą namuose galėsite geriau išsimiegoti, dirbti ir atlikti kitus darbus namuose. Kadangi prietaiso pagalba oras yra cirkuliuojamas nuolatos, jis panaikina visas dulkes, sumažina bakterijas ir kitas daleles esančias ore. Tad šis aparatas pagerins savijautą ir leis mėgautis kokybišku buvimu namuose.
  2. Ženkliai sumažėja šilumos išlaidos. Tad jums nebereikės tiek daug investuoti tvarkant šildymo sistemas ir kiekvieną mėnesį mėgautis mažesnėmis šildymo sąskaitomis.
  3. Jie yra pranašesni už įprastines vėdinimo sistemas (per orlaidę). Jei yra didesni šalčiai šio įrenginio sistema gali užšalti, ko nepasakysi apie rekuperatoriaus sistemą.