Namai

Grandininio pjūklo pjovimo juosta – kaip išsirinkti?

Jei jau namuose yra pjūklas, vadinasi, tikrai žinote ir mokate, kaip nukirsti medį ar jį genėti. Tai tikrai nėra lengvas darbas kaip iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti. Kiti pasakys – „Laikyk tik įrankį, o medis pats nukris“. Dalis tiesos yra, nes dirbant su šiuolaikiniais grandininiais pjūklais tikrai nereikia nei jėgos, nei didelės ištvermės ir darbas vyksta žymiai sparčiau, nei kad naudojant rankinius pjūklus. Visa tai ir buvo sukurta norint pagerinti žmonių kasdieninius ar šiais laikais jau šiek tiek rečiau atliekamus darbus: medžių kirtimas bei genėjimas.

Grandininis pjūklas dažniausiai yra varomas kintamos elektros srovės elektros varikliu. Atliekant pjovimo veiksmą variklis suka grandinę su aštriais dantukais aplink pjovimo juostą. Tuomet, kai grandinė sukasi, jos dalys sutepamos specialia alyva. Tad jeigu norite, jog Jūsų pjūklas dirbtų nepriekaištingai, t.y. grandinė tinkamai pjautų, ją reikia reguliariai pagaląsti. Šiam veiksmui atlikti yra reikalinga speciali pjūklams skirta apvali dildė.

Taigi, kaip jau supratote, pjovimo juosta yra viena pagrindinių pjūklo dalių. Šių dalių gamintojai sako, kad tai yra lyg individualūs kūriniai, skirti pjūklams. Kompanijoms, kurios užsiima šiais darbais svarbiausia yra, kad vartotojo darbas su pjovimo įrankiu būtų pats efektyviausias, tad ir pjovimo juosta turi būti itin kokybiška ir jai skiriamas ypatingas dėmesys.

Žmogus, paėmęs prietaisą į rankas, turi būti užtikrintas, kad gaminys bus tvirtas ir patikimas, o darbas atliktas nepriekaištingai. Gerai, kad pjūklų dalis galite rinktis iš kelių variantų. Visos prekės vienoje vietoje visada yra elektroninėje parduotuvėje, todėl labai nesunku bus palyginti vieną gaminį su kitu, peržvelgti jų charakteristikas, kainų rėžius ar net internete susirasti atsiliepimus.

Turėkite omeny, kad patikima ir kokybiška pjovimo juosta, esanti Jūsų turimame grandininiame pjūkle, tarsi laiko viską kartu. Ši įrankio dalis yra „atsakinga“ už tikslų pjovimo grandinės valdymą su minimaliais trinties nuostoliais. Vadinasi, grandininiame pjūkle pjovimo juosta atlieka sunkiausius darbus. Būtent ji variklio galią perduoda per pjovimo grandinę į medieną. Tai – svarbiausia pjovimo veiksmo dalis. Tad turi būti įveikiami visi iškilę iššūkiai.

Rinkdamiesi naują pjovimo juostą savo grandininiam pjūklui atkreipkite dėmesį į keletą kriterijų, kad  pjovimo juosta Jūsų nenuviltų.

  • Norėdami prailginti pjovimo juostos tarnavimo laiką, rinkitės sukietintą grandinės bėgimo takelį. Jis yra atsparesnis visų tipų nusidėvėjimui, kadangi naudoja elektromagnetinę indukciją.
  • Svarbu, kad Jūsų pasirinkta pjovimo juosta turėtų žvaigždutę su uždaru ritininiu guoliu. Jis gali užtikrinti mažą susidėvėjimą sukeliančią pjovimo grandinės eigą bei užkirsti kelią nešvarumams, galintiems sukelti koroziją.
  • Ši pjūklo dalis turi būti simetriška. Vadinasi juostą galima apsukti ir abi išilginės pusės bus vienodai įtemptos.
  • Atkreipkite dėmesį, kiek grandinė sunaudoja alyvos. Svarbu, kad grandinės alyva tikslingai patektų ten, kur jos labiausiai reikia ir nebūtų nereikalingų sąnaudų.

Dabar jau žinosite, kokią ir kaip pjovimo juostą išsirinkti.