Namai

Kokiems pastatams nereikalingas energinio naudingumo sertifikatas

Nors dažniausiai planuojant parduoti namą yra reikalingas energinio naudingumo sertifikatas, tačiau yra tam tikros kelios išimtys, kurios apibrėžia – kada šio dokumento nereikia.

Visgi, jeigu esate tų tarpe, kurie turi pasirūpinti dokumentu – tokiu atveju labai svarbu ieškoti geriausių savo sferos specialistų, kurie paslaugas teikia ne tik patraukliomis kainomis, tačiau ir greitai. Rinkoje pasiūla auga, tad didėja tikimybė, kad kiekvienas ras tai, ko jam reikia.

Objektai, kuriems reikalingas sertifikatas

Energetinio naudingumo sertifikatas nėra reikalingas tiems objektams, kuriuos apibrėžia įstatymas. Žemiau rasite tuos variantus, kuriems nereikalinga papildoma dokumentacija.

  • Nereikia tiems pastatams, kurie yra kultūriniai statiniai. Nebent rekonstrukcijos metu pakistų objekto išvaizda.
  • Taip pat tiems objektams, kurie yra skirti religiniams ritualams atlikti.
  • Tiems pastatams, kurie yra statomi ne ilgesniam nei 2 metų laikotarpiui.
  • Pastatams, kurie yra nešildomi.
  • Objektams, kurių naudingasis plotas yra ne didesnis nei 50 kvadratinių metrų.
  • Taip pat tiems pastatams, kuriems nereikia daug energijos, pavyzdžiui, pramonės, sandėliavimo ir t.t.
  • Poilsio tipo objektams.
  • Sodų tipo pastatams.
  • Ir kitiems, kuriuos nurodo įstatymas.

Natūralu, kad be patirties gali būti sunku suprasti kas ir kaip. Štai todėl labai siūlome tartis su specialistais, kurie išduoda šias pažymas. Jie turėtų Jums padėti suprasti – ar sertifikatas yra reikalingas Jūsų atveju.

Kas juos išduoda?

Akivaizdu, kad reikia rasti pačius geriausius savo sferos specialistus, kurie ne tik atlieka darbus, tačiau taip pat ir nemokamai pataria bei atsako į klientams rūpimus klausimus. Tai yra specialistai, kurie turi kompetenciją teikti tokias paslaugas, taip pat, jie gali patvirtinti, kad jų išduodamos pažymos yra legitymios. renkantis įmonę žiūrėkite į tai, kad ji dirbtų legaliai, kad paslaugas teiktų Jums patraukliomis kainomis ir tuo pačiu, kad joje dirbtų specialistai, kurie konsultuotų Jums reikalingu klausimu.

Žinodami savo būsto klasę galite kur kas paprasčiau įvertinti – ir kokia yra Jūsų  būsto vertė. O net ir labai senos statybos namą galima prikelti antram, gyvenimui, svarbiausia – tinkama izoliacija, kuri taupo energiją ir yra ekologiška bei ekonomiška

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *