Laisvalaikis

Gėlės: išskirtinės jų savybės

Turbūt ne paslaptis, kad gėlės visais laikais turėjo magijos, dieviškumo ir paslaptingumo šydą. www.flowersandlovers.lt randamos gėlės ir jų puokštės tikrai tokį šydą ir toliau nešiojasi su savimi. Tačiau kaip ir dauguma augalų, jos turi ir ypatingų savybių, kurios neša laimę ir džiaugsmą žmonėms namuose, darbo aplinkoje ar švenčių metu. Galbūt todėl populiarumas dovanoti puokštes iš įvairių žiedų vis dar nedingsta.Tad kokios tos savybės ir ką jos suteikia mūsų gyvenimui?

Gėlės – geros nuotaikos ir savijautos užtaisas

Laukuose atrasti galima įvairiausių gėlių. Išėję pasivaikščioti visuomet žavimės jų grožiu, tai padeda šiek tiek užsimiršti ir pamatyti grožį kitomis akimis. Kodėl tokių jausmų ir trumpos pertraukėlės pojūčių neperkėlus į mūsų kasdienybę? Gėlės padeda kurti geras emocijas, jos suteikia džiaugsmo ir laimės. O be viso to ir padeda pakelti mūsų savijautą. Jau seniai žinoma, jog gamtos suteikiama energija žmogui yra neapsakomas dalykas. Tad gėlės namuose ar kitose vietose padeda pasijusti lyg laukuose pilnų gėlių, kuriuose atgimsta ir gimsta svajonės. Gėlės darbo erdvėse taip pat skatina ir produktyvumą. Juk malonioje aplinkoje norisi dirbti. O kai prireikia trumpo pabėgimo – užtenka ramiai pasėdėti tarp gėlių ir energija bei motyvacija vėl sugrįžta.

Gėlės perteikia mūsų jausmus

Ne visada jausmus galima išreikšti žodžiais. Čia puikiai pasitarnauja gėlės ir jų puokštės. Jau seniai žinoma, kad gėlės turi savitą kalbą. Ir nors šiuolaikiniame pasaulyje ji gal kiek pakitusi ar nebetokia reikšminga, parodyti savo jausmus dovanojant gėles tikrai įmanoma. Gėlėmis galima perteikti įvairius sveikinimus, parodyti pagarbą arba džiaugsmą kito pasiekimais. O graži namų puošmena leis šies jausmas užsilikti ir ilgiau. Dar yra išlikusių tradicijų, kuomet vienokias ar kitokias gėles renkamės vyrui ar moteriai, gimtadienio ir tradicinių švenčių metu. Tačiau laikytis tokių tradicijų nėra būtina – gėlės visuomet padės išsakyti tik gražiausius jausmus ir paslėptas žinutes.

Sudžiuvusių gėlių mada

Dažnai manoma, jog padovanoti gėles nėra praktiška, nes jos vysta greitai. Tačiau tokiu atveju galima rinktis puokštes, kur kiekvienas elementas džiūva ir išlaiko savo grožį. Tokios gėlės tampa ilgalaike namų puošmena ir laiko prisiminimus tikrai ilgiau. Tereikia tinkamai parinkti gėles. Dažnia tokiose puokštėse atsiduria gubojos, eukalipto lapai, zunda ar kitos gėlės. Net jei puokštėje ir yra greitai vystančių augalų, juos pašalinus kiti puokštės žiedai dar ir toliau džiugins.