bėgio takeliai
Laisvalaikis

Bėgimas – svorio metimo pagalbininkas

Dauguma žmonių šiais laikais fiziškai juda daug mažiau, nei prieš 10-20 metų. Fiziniai darbai  vis daugiau patampa optimuzuoti robotų ar mašinų pagalba, žmonės dirba daugiau su informacija ir jos valdymu. Su tuo yra viskas gerai, neskaitant to jog mažiau judame ir tampame „sudribę”, be fizinių pratimų labai lengvą užsiauginti liaudiškai vadinamą gelbėjimosi ratą ( Kūno riebalus).

Bėgimas, viena iš sporto rūšių, kuomet intensyviai deginami kūno riebalai ir gerinama ištvermė. Šiandien norėtume pasikalbėti kokie yra bėgimo privalumai, kaip pradėti bėgioti ir neprarasti motyvacijos. Gyvenant Lietuvoje, kuomet oro sąlygos yra vis kintamos, visada gelbsti bėgimo takeliai. Tai šiek tiek galima prilyginti netgi asmeniniui treneriui, kuris visada yra pasiruošęs Jums padėti, paskaičiuoti sudegintas kalorijas ir nubėgtus kilometrus. Ar tai lija, ar sninga niekada nebus problemų atrasti laisvą pusvalandį pasportuoti namuose. Juos įsigyti galite StepInfit parduotuvėje.

Bėgimo tipai:

  • Ilgų distancijų bėgimas – tai lengvesnis bėgimo krūvis, tačiau išlaikomas insentyvumas yra ilguoju periodu. Paprastai patyrę sportininkai taip vadina 15-20 km distancijas. Aišku gali būti ir daugiau.
  • Sprintas. Kuomet bėgama nedidelė 50-100 metrų distancija, tačiau svarbiau ją įveikti kuo greičiau.
  • Paprastasis bėgimas. Kitaip dar vadinamas normaliu bėgimu, kuomet nubėgama apie 10 kilometrų atstumą, palaikant normalų širdies krūvį.
  • Progresinis bėgimas. Kuomet pradedame bėgti lėtu tempu ir po truputį jį vis didiname iki maksimumo trasos pabaigoje.
  • Intervaliniai bėgimai. Tai yra neilgi, tačiau pasikartojantys bėgimai. Kaip pvz galime imti 2km bėgimo trasą, ir tokį ratuką kartojame 4-5 kartus. Šie pratimai lavina ištvermę ir greitį.

bėgimo takeliai

 Bėgimo takeliai ir pasiruošimas

  • Sporto naujokams anksčiau išvardintos distancijos gali sukelti išgąstį. Patariame, jog išsigąsti tikrai nereikia,  viskas ko reikia judėti lėtai, tačiau užtikrintai savo tikslo link. Pradėti nuo Jums įveikiamų atstumų, juos reguliariai kartoti, vis truputį padididant greitį ar atstumą.
  • Jokiu būdu nepamiršti apšilimo pratimų ir prasitempimų. Taip išvengtumėte patirtų traumų.
  • Atvėsimas treniruotės pabaigoje. Jokiu būdu neužbaikite treniruotės atsisėsdami ant suoliuko ar panašiai, optimalu yra bent 5 minutes mažinti patiriamą krūvį ir leisti organizmui atvėsti.
  • Vengti persitreniravimo. Daugelis turbūt žinote posakį – kas per daug tas yra nesveika. Tai galioja daugumoje gyvenmiškų veiklų, kartu ir bėgime. Saugokite save, Jūsų organizmas yra be galo protingas ir leidžia suprasti kada yra persitreniravimas, o kada puiki treniruotė. Šiuo atveju labai gelbsti bėgimo takeliai ir juose įrengta programėlė, kuri saugo nuo persitreniravimo.
  • Gerti daug vandens, kadangi išprakaituosite daug mineralų.

Tekstą parašė ir parengė ekomokslas kolektyvas