Patarimai

Kokia yra dirbtinės odos baldų priežiūra?

Neįmanoma įsivaizduoti modernaus buto ar solidaus biuro be minkštų baldų. Tai interjero dalis, kuri suteikia kiekvienam kambariui nepakartojamo jaukumo ir komforto. Daugelis vartotojų teisingai renkasi dirbtinės odos baldus. Gera oda savo savybėmis yra beveik tokia pat gera kaip natūrali oda, o tinkamai prižiūrint ji yra ne mažiau patvari.

Dirbtinės odos baldų priežiūros taisyklės

Šiuolaikinė dirbtinė oda savo išvaizda nesiskiria nuo natūralios, pasižymi dideliu atsparumu dilimui, puikiai praleidžia orą, maloni liesti. Tokią odą rasite pirkti nevotex.lt. Odiniai baldai nereikalauja apdorojimo naudojant brangius specialius gaminius.

Nepaisant to, prižiūrėdami minkštus dirbtinės odos baldus, turite laikytis kelių rekomendacijų. Taigi, norint, kad dirbtinė oda tarnautų ir kuo ilgiau išlaikytų savo išvaizdą, reikia:

  • pirma, nuvalykite baldus nuo dulkių ir dėmių. Norėdami tai padaryti, kartą per savaitę nusiurbkite ir nuvalykite drėgna minkšta šluoste arba kempine, galite naudoti muilo tirpalą. Griežtai nerekomenduojama naudoti baliklio, benzino, acetono ir abrazyvinių miltelių, kitaip nukentės medžiagos spalva. Baigę šlapią valymą, nedelsdami nuvalykite apmušalus sausa šluoste;
  • antra, neleiskite, kad baldai būtų veikiami saulės spindulių. Nors dirbtinė oda yra atsparesnė blukimui nei natūralios odos atitikmuo, jokie dažai neišsilaiko amžinai, o apmušalai gali greitai prarasti savo reprezentacinę išvaizdą;
  • trečia, nestatykite kėdžių ir sofų su dirbtine oda prie šildymo prietaisų (židinio, radiatoriaus, šildytuvo). Polimerinė danga deformuojasi, įtrūksta ir deformuojasi dėl aukštos temperatūros. Nerekomenduojame dirbtinės odos valyti garais ir karštu vandeniu arba džiovinti sudrėkintą paviršių plaukų džiovintuvu;
  • ketvirta, baldus kas šešis mėnesius apdorokite specialiais impregnavimu, kurie padeda išvengti dirbtinės odos džiūvimo ir senėjimo;
  • penkta, nepamirškite, kad įtrūkimų, įpjovimų, įbrėžimų, taip pat karštų indų pėdsakų nuo dirbtinės odos paviršiaus negalima pašalinti. Todėl su tokia medžiaga apmuštomis sofomis ir foteliais elkitės atsargiai.

Tinkama odos baldų priežiūra padės ilgą laiką išlaikyti mėgstamų fotelių ir sofų švarą, gaivumą ir estetinį patrauklumą.

Kadangi yra įvairių rūšių dirbtinės odos, galimi nedideli priežiūros niuansai. Renkantis dirbtinę odą savo baldams svarbu išsiaiškinti gamintojo pateiktas priežiūros instrukcijas. Visus iškilusius klausimus geriau aptarti su pardavėju konsultantu.