Paslaugos

10 naudingų Patarimų ketinantiems įsigyti motorolerį

Iš kur atsirado motoroleris, jo istorija

Motoroleris – tai ekononiška dviratė transporto priemonė, kuri nemažai daliai žmonių yra neatsiejama jų gyvenimo dalis. Pirmoji tokio tipo transporto priemonė atsirado 1914 metais. Palyginti su dabartiniais motoroleriais jie atrodė labai primityviai. Tobulėjant pasauliui, tobulėja ir pramonė, todėl šiai dienai galime džiaugtis sportiškais, manevringais ir aišku gražiais mopedais. Aptarsime 10 naudingų patarimų kurie planuoja įsigyti ar išsinuomoti motorolerį.

Prižiūrėkite laiku tepalus

Labai svarbu prižiūrėti tepalų lygį bakelyje. Kai kuriuose motoroleriuose būna atjungtas tepalo padavimas į kurą, todėl tepalai pilasi rankiniu būdų į baką. Labai svarbu neužmiršti jų įpilti. Jei atsitiktų taip, kad baigėsi tepalai, jokiu būdu negalite važiuoti toliau, nes galima sugadinti variklį.

Leisti varikliui pašilti

Visada prieš pradedant važiuoti rekomenduojama palaukti kol transporto priemonė pašils. Jei spidometro skydelyje nerodo variklio temperatūros, palaukite apie 5 minutes ir tik tada pradėkite kelionę.

Dviese važiuoti sunkiau

Motoroleris nėra motociklas, todėl reikia nepamiršti, kad dviese gali važiuoti žymiai sunkiau nei sėdint vienam žmogui. Jų varikliai dažniausiai yra nuo 50 iki 150 cc (arba 3,1-9,2 kub. Colio) . Tokie varikliai būna žoliapjovėse. Norintiems greičio ir galios, rekomenduojame įsigyti keleivinį motorolerį ar motociklą.

Laiku keisti dalis

Labai svarbu laiku keisti dalis. Jei išgirdote keistą garsą ar važiavimas tapo kitoks nei įprastai, rekomenduojame ilgai nelaukti ir ieškoti problemos šaknų. Tai dviratė transporto priemonė kurios variklis ir visas mechanizmas nėra didelis, todėl sugedus bent vienai daliai, kelionė gali pasibaigti.

Dalis užsisakyti iš anksto

Jei Jūsų mieste nėra didelės motorolerių dalių parduotuvės, patariame užsisakyti labiausiai gendančias dalis iš anksto. Pasitaiko atvejų, jog sugedus mopedui, dalių už kelis eurus, tenka laukti kelias savaites kol moto dalių parduotuvės atsiunčia paštu.

Pasiimti reikalingiausius įrankius

Rekomenduojame į kelionę visada pasiimti keletą reikalingiausių raktelių ir atsuktuvą. Niekada negali žinoti kas gali atsitikti. Įvykus smulkiam gedimui tikrai pravartu tai turėti.

Turėti šalmo valiklio

Šiltuoju metu laiku, važiuojant dviratėmis transporto priemonėmis, nuo įvairių vabalų, šalmo stiklas tampa nešvarus. Juos nuvalyti ne visada paprasta. Tam, kad tai vyktų sklandžiau, rekomenduojame įsigyti specialius šalmo valiklius.

Išvalyti karbiuratorių

Karbiuratorius tai mechanizmo dalis, kurioje susimaišo oras, kuras ir tepalai. Labai sveika kartas nuo karto ji išvalyti.

Pasitikrinti ar kuro plūdė rodo tikslų kuro kiekį

Prieš išvykstant į ilgesnę kelionę, rekomenduojame pasitikrinti ar kuro plūdė nėra sugedusi ir teisingai rodo kuro kieki bake. Prie to paties kaip ir minėjome ankščiau, pasitikrinkite ar tepalų pompelė pumpuoja tepalus.

Palaikyti švarą

Na ir aišku būtina yra palaikyti švarą. Šiuolaikiniai motoroleriai yra ne tik patogus bet ir gražūs, todėl tikėtina jog Jūsų išsinuomota ar įsigyta dviratė transporto priemonė yra būtent tokia. Yra įvairių valymo priemonių kurios yra skirtos būtent tokioms tr. Priemonėms. Nerekomenduojame plaukti plovyklose.

Dalintis