Skyrybos Lietuvoje kiekvienais metais tampa vis paprastesniu procesu, todėl ir požiūris į jas keičiasi. Jei prieš keliasdešimt metų į skyrybas žmonės žiūrėjo, kaip į labai skaudų įvykį, kuris įvyksta tik retoms šeimoms, dabar skiriasi labai daug šeimų, todėl tai tapo įprasta. Visgi ne visur. Mažuose miestuose iki šiol yra požiūris, jog skyrybos nėra būdas, kaip spręsti šeimas užgriuvusias problemas. Toks požiūris ypač dažnai matomas religinėse šeimose. Tad nenuostabu, jog didesniuose miestuose su skyrybomis žmonės susiduria dažnai, nei mažuose miesteliuose. Kaimuose skyrybos retesnės dar ir dėl to, jog neretai mažų miestelių gyventojams svarbu, ką apie juos mano kiti. Todėl neretai skyrybų atsisakoma vien dėl kitų požiūrio. Na, o dar viena priežastis – pinigų trūkumas. Skyrybos tam tikrais atvejais yra prabanga, kurią ne kiekvienas gali sau leisti, ypač, jei žmonės neturi pinigų. Skyrybos Vilniuje galbūt dažnesnės, nei mažuose miestuose dar ir dėl to, jog ten kur kas daugiau žmonių. Tačiau net ir procentiškai paėmus, vis tiek didmiesčiuose skiriasi daugiau žmonių, nei mažuose miestuose. Kodėl? Nes žmonės gyvena sau ir supranta, kad norint būti laimingu, kartais reikia atsisveikinti su žmonėmis, kurie trukdo tokiems tapti.
Ar verta prieš skyrybas lankytis pas psichologą?
Turbūt būtų sunku rasti porą, kuri nei karto nepagalvojo apie skyrybas. Neretai suprasti vienas kitą ir iš naujo pamilti padeda psichologas. Tad tie, kurie kartais svarsto apie skyrybas, turbūt turėtų pagalvoti apie pokalbį su psichologu. Tai nebūtinai turi būti konsultacija kartu su sutuoktiniu, galima apsilankyti ir vienam. Visgi, jei meilė tarp sutuoktinių baigėsi, vargu, ar kokia nors konsultacija gali ką pakeisti. Tenka pripažinti, jog pagrindinė priežastis, kodėl žmonės vis dažniau skiriasi yra ta, jog jie supranta, kad gyventi dėl savęs nėra gėdinga. Nenuostabu, jog vis daugiau žmonių skiriasi su sutuoktiniais, kurie juos ne tik nedaro laimingais, bet ir neleidžia mėgautis gyvenimu.
Atminkite, jog tai yra vienas sunkiausių sprendimų gyvenime, kuris tiesiogiai darys įtaką Jūsų gyvenimo kokybei, psichologinei būklei ir kitiems gyvenimo aspektams.