Futbolas , yra viena populiariausių sporto šakų pasaulyje. Ją žaidžia milijonai žmonių visame pasaulyje, o jos populiarumas nuolat auga. Tačiau ar kada nors susimąstėte, kaip futbolas tapo toks populiarus? Pažvelkime į jo istoriją ir ištirkime, kodėl jis tapo vienu mėgstamiausių egzistuojančių žaidimų. Kai kurie faktai jus itin sudomins. Daugiau jų galite rasti golas2017.lt puslapyje.
Nuo senovės žinomas žaidimas
Futbolo ištakos siekia senovės Kiniją ir Graikiją, kur panašūs žaidimai su kamuoliu buvo žaidžiami prieš daugelį amžių. Viduramžių Anglijoje tarp vietinių gyventojų buvo populiarus žaidimas, vadinamas „liaudies futbolu”. Šiame žaidime dvi komandos bandydavo perkelti pripūstą kiaulės pūslę per lauką naudodamos tik kojas.
Šiuolaikinė futbolo versija, kurią žinome šiandien, pradėjo formuotis XIX a., kai Anglijoje grupė mokyklų ir klubų, norinčių standartizuoti žaidimo taisykles, sukūrė kodifikuotas žaidimo taisykles. Pirmosios oficialios tarptautinės rungtynės įvyko 1872 m. tarp Anglijos ir Škotijos, Anglija laimėjo 1:0. Iki 1904 m. buvo įkurta FIFA (Tarptautinė futbolo asociacijų federacija), kuri prižiūrėjo pasaulines varžybas, o netrukus po to buvo įsteigtos kitos valdymo institucijos, tokios kaip UEFA (Europos futbolo asociacijų sąjunga)
Populiarumą lemiantys veiksniai
Futbolo populiarumo augimą galima sieti su keliais veiksniais, tarp kurių ne paskutinėje vietoje buvo televizijos transliacijų teisės. Suteikusios galimybę viso pasaulio sirgaliams stebėti savo mėgstamų komandų žaidimą, net jei jie negalėjo atvykti asmeniškai. Tai suteikė precedento neturinčią galimybę susipažinti su žaidėjais, komandomis ir lygomis, o tai padėjo paskatinti susidomėjimą tiek profesionaliu, tiek mėgėjišku futbolo lygiu. Be to, dėl prekybos prekėmis galimybių, pavyzdžiui, marškinėlių kopijų, atsirado papildomų paskatų iš rėmėjų, o tai tik dar labiau padidino visuomenės susidomėjimą.
Sporto analizavimas ir prognozavimas kas laimės.
Pastaraisiais metais technologijų naudojimas futbole tampa vis svarbesnis. Tiek žaidėjai, tiek treneriai dabar gali naudotis duomenų analizės įrankiais, kurie suteikia jiems įžvalgų apie jų pasirodymą aikštėje. Tai padeda jiems priimti pagrįstus sprendimus dėl taktikos ir strategijos, taip pat nustatyti tobulintinas sritis. Todėl dabar sporto analizei naudojami kompiuteriniai algoritmai ir prognozavimas, padedantis treneriams nustatyti, kurios komandos gali laimėti rungtynes.