Namai

Tinkamai prižiūrimos skalbyklės tarnaus ilgiau

Nusipirkus bet kokį daiktą namams, visada norime, kad jis tarnautų kaip įmanoma ilgiau. O ypač to norime, jeigu jie padeda mums namų ruošoje. Vienas tokių daiktų yra skalbyklė, tad ją nusipirkus jau nuo pat pirmų dienų verta prižiūrėti tinkamai, kad ištraukti skalbiniai būtų kaip įmanoma geresnio kvapo ir dėmės būtų visos išplautos. Tad jeigu dar tik neseniai įsigijote skalbyklę arba ruošiatės ją pirkti, šiame straipsnyje pateikiame kelis naudingus patarimus, kurie padės ją prižiūrėti tinkamai.

Geras kvapas skalbyklėje

Tikriausiai kiekvienas nori, kad ką tik išimti skalbiniai iš skalbyklės kvepėtų gaiva, tačiau jeigu ja nebus pasirūpinta tinkamai, ilgainiui tokio kvapo galėsite nebejausti. Todėl, kad skalbiniai tikrai būtų švarūs ir gaivūs, kartas nuo karto verta ja pasirūpinti, o priežiūra yra visai paprasta:

  • valykite ploviklio stalčių. Nors gali atrodyti, kad šią dalį nuolat plauna vanduo, tačiau ji turi būti prižiūrima ir individualiai. Joje gali kauptis pelėsis ar ne visi skalbimo milteliai gali būti išplaunami švariai, tad visą tai reikia pašalinti.
  • valykite skalbyklės gumą. Kai kam tai irgi gali atrodyti nereikšmingas dalykas, nes ji sušlampa kiekvieno plovimo metu, todėl ir priežiūros jai nereikia. Tačiau ant jos neretai lieka miltelių ar drabužių likučiai, o juos visada būtina nuvalyti, nes ir jie gali gadinti drabužių kvapą.
  • išleidimo žarnos valymas. Toks dalykas irgi gali būti susijęs su netinkamu kvapu skalbyklėje, todėl kartas nuo karto verta išvalyti žarną, nes joje taip pat gali būti susikaupę nešvarumai, kurie gali neleisti skalbiniams išlikti gaiviems.

Ką dar reikėtų žinoti?

Naujos skalbyklės gali neskleisti jokio kvapo net kelerius metus, todėl gali susidaryti nuomonė, kad ją prižiūrite tinkamai. Tačiau jeigu jai dėmesio neskiriate visai, anksčiau ar vėliau susidursite su problemomis. Kad jų išvengti, reikia žinoti kelis esminius dalykus. Pirmiausia, tai visada būgnas turi būti sausas, vadinasi po kiekvieno skalbimo skalbyklė turi būti laikoma atidaryta, kad visa drėgmė dingtų. Be to, reikia nepamiršti kartais ją paleisti vieną, be jokių drabužių, bet su specialiomis priemonėmis, kad ji visa prasivalytų ir išvalytų užsisenėjusius nešvarumus. Taip pat reguliarus valymas visada leis džiaugtis švariais ir gaiviai kvepiančiais skalbiniais.

Nuo kada reikia pradėti rūpintis skalbyklės valymu?

Jeigu tik dabar pradedate rinktis naują skalbyklę, verta pradėti domėtis ir jos valymu, nes nuo pat pirmų dienų, kai ji atsiranda jūsų namuose, privalote ja rūpintis. Tik taip ji galės veikti tinkamai, negesti, neskleisti kvapo ir tinkamai išskalbti drabužius.