Namai

Šilumos siurbliai oras oras – viena iš moderniausių šildymo sistemų

Kai kam gali pasirodyti keista, kad žiemos metu lauke esantis šaltas oras gali padėti sušildyti namus. Tačiau toks variantas yra įmanomas ir jis tampa vis labiau paklausesnis, nes žmonės, sužinoję jo naudas, jį įsigyja vis dažniau. Tokią šildymo sistemą galima apibūdinti kaip oras oras, tad apie ją plačiau ir papasakosime šiame straipsnyje.

Kokie gali būti šilumos siurblio oras oras tipai?

Šilumos siurbliai oras oras yra skirstomi į du tipus:

  1. Vienos dalies sistema. Tie, kas neturi daug vietos, toks tipas bus kaip tik, nes jis nėra didelis ir neužima daug vietos, tad kuo puikiausiai gali būti montuojamas nedideliuose namuose ar kitose patalpose.
  2. Dviejų dalių sistema. Tokia sistema susideda iš vienos dalies, kuri yra montuojama lauke ir kitos dalies, kuri įrengiama namo ar kitos patalpos viduje. Kad ji galėtų tinkamai veikti, šios dvi dalys yra sujungiamos specialiais vamzdeliais. Patogiausia šias dvi dalis montuoti lygiagrečiai viena kitos, tad būtų puiku, kad tiek viduje, tiek išorėje lygiagrečiai būtų pakankamai vietos joms sumontuoti.

Ar tokia sistema tikrai atsiperka?

Jeigu pasižiūrėtumėte kokios kainos vyrauja rinkoje, pamatytumėte, kad jos nėra labai mažos, tačiau net ir sumokėjus gana nemažą kainą ilgainiui ji tikrai atsipirktų ir pačiame rezultate dar išeitumėte į pliusą. Naudojant šią sistemą šildymo sąskaitas galėsite sumažinti perpus, tad yra visai nesunku apskaičiuoti, kada investicija atsipirks. Daugelis daro klaidą tokią, kad orientuojasi tik į pradinę kainą ir kartais toks požiūris yra blogas, nes nepagalvoja apie ateitį. Renkantis tokią sistemą būtent reikėtų galvoti apie ją ir žiūrėti, kiek daug galėsite sutaupyti, kas leis jai atsipirkti kaip įmanoma greičiau.

Kokias išskirtines savybes turi šilumos siurbliai oras oras?

Šilumos siurbliai oras oras turi tikrai nemažai teigiamų savybių. Pirmoji yra ta, kad jis suvartoja labai nedaug energijos, kas itin naudinga šiais laikais. Dar vienas pliusas yra tas, kad jo montavimas nėra sudėtingas, todėl jis gali būti įrengtas ir jau pastatytuose ir tvarkingai įrengtose patalpose. Dar viena teigiama savybė, kurią galima išskirti yra ta, kad jis neužima daug vietos, yra pakankamai kompaktiškas, todėl gali būti montuojamas ir itin mažose erdvėse. Ir dar vienas, gana svarbus pliusas yra tas, kad tokį prietaisą galima naudoti ne vien tik šaltuoju metų sezonu, jis puikiai tinka naudoti ir vasarą, kada norima atvėsinti patalpas.