Namai

Kokias keramines plyteles rinktis: porceliano keramiką, terakotą, glazūruotas plyteles, o gal klinkerį?

Keraminės plytelės yra dažniausiai naudojama apdailos medžiaga vonios kambariuose, virtuvėse ir net miegamuosiuose bei svetainėse. Jos populiarios dėl to, kad turi daug privalumų. Jos yra patvarios ir atsparios mechaniniams pažeidimams. Plytelių statybinė medžiaga – tai molis, kaolinas ir skalūnas. Tiems, kurie žino, kaip svarbu saugoti aplinką ir sveikatą – tai yra puikus pasirinkimas, nes jie yra ekologiški, netoksiški ir nesukelia alergijos.

Turime žinoti, kad yra daugybė keraminių plytelių rūšių. Jos skiriasi pagal techninius parametrus, kurie savo ruožtu nulemia jų paskirtį.

Porcelianinė keramika

Porcelianinė keramika, kurios plytelės yra presuojamos sausuoju būdu, gaminama iš molio, į kurį pridėta 70 % skalūno, kartais kaolino arba kvarco. Porceliano keramika puikiai tinka ir sienoms, ir grindims. Jei neplanuojate išleisti daug pinigų buto apdailai, bet svajojate apie medines ar akmenines grindis, akmens masės plytelės bus puiki išeitis! Kodėl? Jos turi didelį pranašumą: gali imituoti akmenį ar medį, o jų įsigijimo kaina yra daug mažesnė. Be to, porceliano keramikos plytelės yra labai atsparios dilimui. Ar jos turi kokių nors trūkumų? Kartais porcelianinių keraminių plytelių glazūra gali suskilti dėl smūgių. Porcelianinę keramiką yra sunkiau išlaikyti švarią.

Taip pat išskiriama neglazūruota (techninė) keramika, kuri yra labai kieta, todėl atspari trinčiai. Bet kokie porceliano keramikos pažeidimai yra mažiau pastebimi, nes net jei plytelės nusidėvėjo ar suskilinėjo, jos nepakeičia spalvos.

Terakota

Tai keraminės plytelės. Jų medžiaga – išgrynintas smulkiagrūdis molis. Tai glazūruotos (blizgios) plytelės, kurių paviršius yra lygus, taip pat gali būti tam tikros tekstūros. Terakota dažniausiai naudojama grindims. Jei mėgstate eksperimentuoti su įvairiomis spalvomis, parduotuvių lentynose tikrai pastebėsite terakotą, nes ji gali būti įvairių spalvų.

Cotto

Šios plytelės puikiai tinka priemesčio interjerui. Dėl savo specifinės išvaizdos: nevienodo paviršiaus, įtrūkusių ir nelygių kraštų, kurie sukuria nepakartojamą atmosferą. Cotto plytelės yra gaminamos tik iš Viduržemio jūros ir Centrinės Amerikos regionų molio. Jei mėgstate šiltas rudos, oranžinės ir raudonos spalvas, negalėsite joms atsispirti.