Namai

Parama šilumos siurbliams oras vanduo – kompensuojama 50 % išlaidų

Parama šilumos siurbliams oras vanduo turėtų būti aktuali norintiems įsidiegti modernią šildymo sistemą vietoje senų katilų. Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) skiria paramą, nes skatina gyventojus atsisakyti aplinką teršiančių, iškastinį kurą naudojančių šildymo katilų. Tikrai verta pasidomėti šiuolaikiška šildymo sistema oras vanduo, nes ji turi daug privalumų, palyginus su senomis sistemomis. Pagrindiniai privalumai:

  • nereikia nuolatos kūrenti, prižiūrėti;
  • valdoma per atstumą, todėl galima sutaupyti išvykus;
  • efektyvi, naudojanti mažai elektros;
  • pašildanti vandenį;
  • vasarą vėsinanti;
  • lengvai sumontuojama.

Jeigu jus domina šildymo sistemų keitimas ir norėtumėte gauti paramą artimiausiu metu, turite pateikti prašymą iki 2022 metų vasario 22 dienos.

Parama šilumos siurbliams oras vanduo

Paramos dydis vienam pareiškėjui gali siekti iki 14500 eurų, tačiau įprastai kompensuojama apie 50 % įrangos kainos, tai tikrai didelė paskata. Apie 5000-6000 eurų kainuojančius šilumos siurblius oras vanduo su parama galima įsigyti už 2500-3000 eurų.

Algimantas iš Kauno pasinaudojo parama 2021 metais, keisdamas durpių briketais kūrenamą krosnį į šilumos siurblį oras vanduo. Pirmiausia reikėjo nuspręsti, kokį siurblį pasirinkti. Tai padaryti padėjo patyrę specialistai. Atsižvelgus į namo plotą ir sandarumą buvo pasirinktas 6 kW šilumos siurblys „Samsung ClimateHub“ su integruotu boileriu. Algimantas pasirinko būtent šį modelį, nes nereikia atskirai pirkti boilerio, o įrenginys efektyviai apšildo esant -25 ºC. Be to, „Samsung“ – patikimas prekės ženklas, kurio produktai puikiai tarnauja ilgą laiką.

Įrenginio kaina buvo 5446 eurai. Pasinaudojus parama šilumos siurbliams oras vanduo, 6 kW „Samsung KlimateHub“ atsiėjo 2700 eurų. Tiesa, parašius prašymą dėl kompensacijos ir gavus patvirtinimą, pirmiausia reikėjo išmontuoti seną katilą ir įdiegti naują šilumos siurblį. Dirbant su profesionalia komanda darbai buvo padaryti laiku, o Algimantas džiaugėsi ne maža kompensacija ir nuolatinės priežiūros nereikalaujančiu šilumos siurbliu.

Norintys pasinaudoti parama šilumos siurbliams oras vanduo ar oras-oras gali teikti prašymus iki 2022 metų vasario 1 dienos. Konsultuodamiesi su „Saulės grąža“ specialistais gausite visą informaciją apie šilumos siurblių keitimą.