Paslaugos

Medžių pjovimas – kodėl tai kartais reikia daryti?

Tai yra tema, kuria nuomonės gali skirtis, tačiau ja pakalbėti vis tiek reikėtų. Ir nesvarbu ar yra kalbama apie vieno sodinuko kieme ar ištisų arų kirtimą – medžių pjovimas beveik visada yra neigiamai priimamas, bet galbūt ne visada viskas taip blogai. Žemiau pasidalinsime praktikomis, kuriose miško tvarkymas gali padėti ne tik vietiniam kraštovaizdžiui, bet ir vietinėms gyvūnų rūšims.

Miškas egzistuoja nuolatiniame gyvybės ir mirties cikle. Seniau ta mirtis buvo pasiekiama per laukinius gaisrus, tačiau dabar nuo jos bandome apsaugoti senus medžius. Viskas kaip ir atrodytų gerai, bet jie atlieka kitą funkciją – tampa trąšomis naujiems augalams. Nors ir atrodantys labai įspūdingai, jie trukdo naujiems želdiniams įsitvirtinti miške, todėl medžių pjovimas gali padėti teritorijos vystymuisi.

Įvairus miškas – sveikas miškas. Daugybė medžių bei gyvūnų rūšių gali gyventi toje pačioje teritorijoje, o įvairovė bei diversifikacija suteikia galimybę augti grybams, mėlynėms ar kitoms uogoms. Aišku, kad reikia suprasti, jog šiuo atveju nėra kalbama apie pilną išvalymą, o tik būtiną praretinimą. Net kai kurie gyvūnai mėgsta gyventi ten, kur želia jaunas miškas. Todėl keleto želdinių pašaliniams duoda ne tik medienos bei kitų žaliavų, bet ir skatina teritorijos įvairovę.

Kitas svarbus aspektas yra saugumas, o medžių pjovimas gali padėti tai užtikrinti ir tai gali būti pritaikyta ne tik savo kieme, bet ir didžiuliame miške. Negyvo medžio struktūra yra pažeista, todėl tik laiko klausimas, kada jis nuvirs. Vietoj to, kad laukti kol gamta imsis savo darbo, su specialistų pagalba galima užtikrinti, jog jis neužvirs ant namo, automobilio ar net žmogaus.

Medžiai taip pat gali kentėti nuo infekcijų ir kitų ligų, kurių išgydyti nėra įmanoma. Todėl žaibiška reakcija šalinant jas padeda užtikrinti, kad jos neplis ne tik Jūsų kieme, bet ir visoje teritorijoje. Jeigu manote, kad želdinys yra pažeistas infekcijos, tai reikia kaip įmanoma greičiau jį susitvarkyti prieš viskam persikeliant į kitus medžius.

Plačiau apie kirtimą galima pasiskaityti čia: https://arbora.lt