Paslaugos,  Sveikata

Kraujo tyrimai: testosterono testas

Testosteronas yra vyriškas hormonas, kuris susidaro sėklidėse, o tinkamas jo lygis yra svarbus ne tik lytiniam gyvenimui. Bręstant arba paauglystėje ši medžiaga padeda formuotis kūno ir veido plaukams, gilesniam balsui ir net raumenims. Kadangi testosterono kiekis organizme mažėja su amžiumi, todėl vyresni vyrai jo kraujyje vis mažiau, o to pasėkoje gali iškilti problemų su lytinėmis funkcijomis. Moterų kūnas taip pat kuria šią medžiagą, tačiau ne tokiais dideliais kiekiais. Jos joms padeda išlaikyti hormonų balansą bei reguliuoti kai kurių organizmo funkcijų veiklą. Testosterono trūkumą padeda nustatyti specialūs kraujo tyrimai ir šeimos gydytojas įžvelgdamas šią diagnozę gali parekomenduoti juos atlikti. Panašiai yra ir su šios medžiagos pertekliumi.

Kadangi ši medžiaga keliauja krauju dvejais būdais, tai yra laisvai, nuo nieko nepriklausomai arba kartu prisijungęs prie baltymų ir lytinius hormonus surišančiu globulinu. Todėl dažniausiai yra atliekami bendri kraujo tyrimai, kurių metu yra matuojamas tiek laisvas, tiek ir pririštas testosteronas. Kai kurioms ligoms nustatyti yra atsižvelgiama tik į pirmuosius rezultatus.

Vyrams testosterono testas gali padėti nustatyti seksualinių problemų, tokių kaip sumažėjęs lytinis potraukis ar erekcijos disfunkcija, priežastį. Jei jums sunku susilaukti vaikų su savo partnere, tai tokie kraujo tyrimai gali padėti išsiaiškinti, ar jūsų kraujyje yra mažas šios medžiagos kiekis ir tai yra šios problemos priežastis. Žemas testosterono lygis paprasčiausiai gali reikšti, kad Jūsų organai jo pagamina nepakankamai, todėl ją reikia papildomai vartoti. Šiuo metu rinkoje yra daugybė receptinių ir nereceptinių preparatų, kurie padės išspręsti šią problemą.

Moterims šis testas gali padėti nustatyti priežastį, dėl kurios sutrinka mėnesinės, arba sunkiai sekasi pastoti, arba dėl plaukų augimo tose vietose, kur jų neturėtų būti, pavyzdžiui, ant krūtinės bei veido. Gydytojai taip pat gali jį naudoti norėdami diagnozuoti specifines ligas, tai yra policistinių kiaušidžių sindromą, kuris būtent ir sukelia padidėjusį testosterono kiekį. Dažniausiai tai yra hormonuose užsislėpusi problema, kurią laiku pastebėjus galima išgydyti.

Daugiau apie kitus kraujo tyrimus sužinoti galima čia: https://www.testamide.lt