Verslas

Kokius duomenis galima analizuoti versle?

Verslo duomenų analizė apima veiklą, padedančią vadovams padaryti strateginius renkant, analizuojant priimti sprendimus, pasiekti svarbiausių tikslų ir išspręsti sudėtingas problemas ir pateikti naudingiausią informaciją, atitinkančią vadovų poreikius. Informacija gali būti apie esamos situacijos priežastis, labiausiai tikėtinas tendencijas atsiranda ir ką dėl to reikėtų daryti. Veikla gali apimti galimų strategijų ir sprendimų nustatymą ir patikrinimą, ir išbandant palankiausių sprendimų pagrįstumą. Analizė pagrįsta, kiek įmanoma daugiau apie svarbią, tikslią ir patikimą informaciją, dažnai apimančią interaktyvi ir automatizuota statistinė analizė arba duomenų analizė. Ši analizė versle dažnai vadinama verslo duomenų analitika.

Kas yra verslo analitikas? Žmonės, kurie specializuojasi verslo analitikoje, dažnai vadinami verslo analitikai. Verslo analitikai yra labai paklausūs, nes verslo sprendimai yra tokie šiandien sudėtingesnis nei bet kada anksčiau, o analitikai padeda užtikrinti, kad šie sprendimai būtų pagrįsti apie tiksliausią, pagrįstą ir patikimiausią informaciją. Analitikai yra duomenų analizės ekspertai, ypač verslo srityse. Analitikai supranta pagrindinius procesus, naudojamus versle ir kaip tie procesai gali turėti įtakos tendencijos organizacijos išorėje ir viduje. Atsižvelgiant į dabartinius strateginius verslo prioritetus, analitikai gali sutelkti savo žinias į suinteresuotųjų šalių analizę, rinkodarą, finansus, rizikos ir informacinių technologijų.

Kas yra verslo procesas? Verslo procesai dažnai skirstomi į tris pagrindinius lygius, įskaitant organizavimą, valdymą ir veiklos sužiūrėjimą. Valdymas paprastai yra direktorių valdybos vaidmuo, korporacijų atveju. Valdybos nariai užtikrina aiškų tikslą ir aukščiausio lygio korporacijos prioritetai. Valdymas yra vadovų kompetencija ir vadovai, kurie užtikrina efektyviausias ir efektyviausias priemones to siekti tikslus ir spręsti tuos prioritetus. Operacijos apima kasdienę veiklą įgyvendinti tas priemones. Organizacijos paprastai turi bendrą pasikartojantį procesą, kuris suteikia struktūrą, tvarkingumas ir organizacijos veiklos supratimas. Organizacijos verslo procesas daro didelę įtaką verslo duomenų fokusavimui ir metodams analizuoti. Rodikliai nurodo kliento perspektyva, vidiniai verslo procesai, mokymasis ir augimas bei finansai. Nors taikant metodą gali prireikti daug išteklių, tam tikros programos pradeda sulaukti didelio daugelio organizacijų dėmesio.