irigatoriai
Sveikata

Kas yra Burnos Irigatorius?

Burnos irigatoriai pirmą kartą buvo sukurti 1962 m. kaip alternatyva dantų siūlams. Šis įrenginys naudoja suslėgto, pulsuojančio vandens srovę, valydamas tarp dantų ir žemiau dantenų linijos. Todėl kenksmingos gilios periodonto bakterijos, kurių pasiekti dantų šepetėliu ar siūlu neįmanoma, yra išplaunamos ir pašalinamos itin lengvai. 

Irigatoriaus nauda dantims ir dantenoms

Vandens irigatoriaus įtraukimas į savo kasdienybę gali būti neįkainojamas kovojant su dantenų ligomis. Buvo įrodyta, kad tarpdančių irigatoriai:

  • Sumažina bendrą bakterijų kiekį, kuris padidina riziką susirgti dantenų ligomis.
  • Pašalina 99% daugiau apnašų nei vien tik valant dantis, ypač kai naudojamas kartu su dantų šepetėliu ir tarpdančių siūlu.
  • Sumažina dantenų uždegimą
  • Sumažina dantenų kraujavimo dažnumą.
  • Pašalina blogą kvapą.

Nors burnos irigatorius buvo sukurtas norint pakeisti tarpdančių siūlus, odontologai rekomenduoja, kad dantų siūlas liktų kasdienės burnos priežiūros dalimi, jog užtikrintumėte maksimalią švarą.

Kai tarpdančių siūlas nėra išeitis

dantu siulas

Burnos irigatorius dažnai rekomenduojamas žmonėms, kurie negali naudoti dantų siūlo. Jautrios dantenos, ortodontiniai prietaisai, diabetas, dantų implantai, tai priežastys, kodėl irigatorius yra tarpdančių siūlo alternatyva. Žmonėms turintiems jautrias dantenas, dantų siūlas gali labai dirginti; vandens irigatoriai yra puiki alternatyva ir turėtų būti naudojami reguliariai. 

Žmonės, turintys ortodontinius prietaisus, taip pat yra geri kandidatai naudoti burnos irigatorių sistemas dėl sunkumų, kuriuos jie patiria naudodami tarpdančių siūlus. Tyrimai parodė, kad žmonės su breketais ir kitais ortodontiniais įtaisais, kurie po dantų šepetėlių pradeda naudoti irigatorius su specializuotu antgaliu, pašalina tris kartus daugiau apnašų nei tie, kurie naudoja dantų siūlus ir penkis kartus daugiau apnašų nei tie, kurie tik dantų šepetėliu.

Kadangi diabetas padidina periodonto ligų riziką, ypač jei gliukozės kiekis yra nekontroliuojamas ar netinkamai kontroliuojamas, diabetikams patartina naudoti burnos irigatorių. Net tada, kai gliukozės lygis yra stabilus, diabetikams būdingas polinkis patirti daugiau dantenų kraujavimo ir uždegimo nei nediabetikams.

Žmonės, kurie turi dantų implantus, turi būti ypač atsargūs dėl burnos švaros, jie taip pat gali pasinaudoti burnos irigatorių privalumais. Implanto gedimas yra rizika, jei apnašos kaupiasi tiek, kad sukeltų uždegimą aplinkinį dantenų audinį. Burnos drėkinimas padeda sumažinti bendrą apnašų kiekį, dantenų uždegimą ir kraujavimą iš dantenų.

Tiems, kurie neapkenčia dantų siūlų ar tiesiog yra sunku reguliariai juos naudoti, investicija į irigatoių yra gera išeitis. Nors burnos drėkinimas nėra toks efektyvus kaip siūlas, jis yra naudingas, jei reguliariai valytis siūlu iškyla sunkumų.