Namai

Kaip valyti dušo kabiną?

Stiklinės dušo sienelės vonios kambaryje leidžia išplėtoti elegantišką, patalpos neapkraunančią aplinką, tačiau ne paslaptis, kad norint jas išlaikyti švarias, tenka įdėti nemažai pastangų. Ant paviršiaus besikaupiantis vanduo tampa puikia terpe bakterijų ir kitų nešvarumų kaupimuisi, todėl reguliariai reikia atlikti valymo darbus. Sužinokite būdus, kurie užtikrins, kad dušo kabina ilgai nepraras savo prekinės išvaizdos, o jos valymas bus efektyvus.

Kasdienė priežiūra ir profilaktika

Nereikėtų laukti, kol dušo kabinos stiklai taps sunkiai nuvalomi – geriausia, jei dėmesio jiems skirsite po kiekvienų maudynių. Dar geriau, jei nusiprausę pernelyg ilgai nedelsite: šiltas vanduo ir garas efektyviai išstumia nešvarumus, tad Jums belieka juos nuvalyti. Išsimaudę turėtumėte prisiminti šiuos patarimus:

  • Valymas po kiekvienų maudynių. Pirmiausiai turėtumėte vandeniu nuplauti tiek sieneles, tiek kitus paviršius: iš pradžių naudokite karštą, o po to – šaltą vandenį. Papildomai reikėtų pasitelkti specialų dušo kabinos stiklų valytuvą, kuris efektyviai leis pašalinti vandens lašus. Nusausinimui galima naudoti ir šluostę, kuri turėtų būti kuo švelnesnė.
  • Sausos aplinkos palaikymas. Jei po maudynių vonios kambarys liks tamsus ir drėgnas, nesistebėkite, kad jame ims kauptis pelėsis ir kiti mikrobai – juos ilgainiui pastebėsite ir ant dušo kabinos. Nusausinus ją, tą patį reikėtų padaryti ir su sienomis bei grindimis. Maždaug pusvalandžiui pravartu įjungti ventiliatorių ar praverti duris, kad susikaupusi drėgmė šiek tiek išsisklaidytų. Taip pat turėtumėte atidaryti dušo dureles ar užuolaidas.

Generalinis valymas

Kruopštus dušo kabinos valymas turėtų būti atliekamas kas savaitę, tačiau jei nuoširdžiai atliekate aukščiau minėtus žingsnius, tokią užduotį galite paskirti porą kartų per mėnesį. Tuomet reikėtų įsidėmėti šiuos patarimus:

  • Profilaktinis valymas kas kelias savaites. Akivaizdžiai pastebimus nešvarumus nuo stiklų galite pašalinti pasitelkę kempinėlę ir šiltą vandenį – tokių priemonių turėtų pilnai pakakti. Tuomet pasitelkus valiklį (jų pasirinkimo galimybes aptarsime žemiau) turėtumėte nupurkšti stiklinius paviršius. Palaukę apie 20-30 minučių, skystį nuvalykite naudodami švelnų ir švarų skudurėlį – taip pašalinsite susikaupusius nešvarumus. Tuomet reikėtų pakartoti po kiekvienų maudynių atliekamą valymo rutiną su vandeniu, valytuvu ir sausa šluoste.
  • Tinkamų priemonių pasirinkimas. Dušo kabinos valymo efektyvumas priklauso ir nuo to, kokius produktus šiam tikslui naudosite. Šiuo atveju galima išbandyti liaudiškas priemones – pavyzdžiui, nedidelį kiekį skysto muilo galima sumaišyti su maistine soda. Taip pat vandenį galima sumaišyti su actu ar citrinos rūgštimi. Papildomai galima pridėti indų plovikli ar įlašinti šiek tiek eterinio aliejaus, kuris vonios kambarį pripildys mėgstamu aromatu. Svarbiausia, kad Jūsų sukurtas ploviklis neturėtų abrazyvinių detalių, kurios gali nepataisomai pakenkti stiklo išvaizdai. Tačiau pravartu žinoti, kad kai kurie gamintojai rekomenduoja naudoti tik specialiai stiklų priežiūrai skirtas priemones – tokie valikliai tikrai nepažeis jų paviršiaus. Kartą per pusmetį siūloma pasitelkti stiklo atnaujinimui skirtus produktus, kurie sukurs nešvarumų išvengti leidžiantį apsauginį sluoksnį.
  • Dėmesys visoms detalėms. Norint tinkamai prižiūrėti dušo kabiną, reikia nuvalyti ne tik jos stiklus, bet ir sandūros vietas, durų bėgelius, siūles, plyteles – visas jas lengvai galėsite pasiekti pasitelkę seną dantų šepetėlį. Kraną nuvalysite apvyniodami jį acte sudrėkintu popieriniu rankšluosčiu ir po to švariai šią detalę nuplovę. Actas tiks ir dušo galvutės valymui – ją reikėtų pamerkti šiame skystyje arba užrišti ant galvutės juo pripildytą maišelį ir palikti nakčiai. Tuomet ryte įjungus vandenį turėtų pasišalinti visos susikaupusios nuosėdos.

Jeigu dar tik svarstote įsigyti dušo kabiną, rekomenduojame atkreipti dėmesį į tuo gaminius, kurių stiklai yra su antikalkine EasyClean danga. Šių dušo kabinų valymas taps kur kas paprastesnis, nes vanduo neužsilieka ant stiklo, o nuteka žemyn nepalikdami žymių. 

Įsidėmėję šiuos patarimus, su dušo kabinos valymo darbais turėtumėte susitvarkyti greitai ir paprastai. Svarbiausia, kad jie būtų atliekami reguliariai – tuomet tikrai pavyks išsaugoti nepriekaištingą šios įrangos išvaizdą.