Sveikata

Jono istorija kaip įveikti alkoholizmą

Mano vardas Jonas ir aš buvau alkoholikas. Nuo paskutinio gėrimo praėjo beveik penkeri metai. Kai pagalvoju apie savo gyvenimą prieš tai, kai nustojau gerti, vargu ar galiu patikėti, kad esu tas pats žmogus. Gėrimas man buvo viskas. Pradėdavau gerti vos tik atsibudęs ryte ir gerdavau tol, kol naktį užmigdavau. Man nerūpėjo niekas kitas mano gyvenime – man rūpėjo tik išgerti.

Šeima ir draugai bandė mane įkalbėti liautis gerti, bet aš jų neklausiau. Maniau, kad jie tik bando sugriauti mano linksmybes. Nesupratau, kad jie bandė man padėti, nes mylėjo mane.

Galiausiai vieną dieną supratau, kad turiu pakeisti savo gyvenimą. Buvau pavargęs, purvinas, jaučiausi siaubingai – pasiektas pats dugnas. Pavargau nuo visko, prarasti draugai ir šeima , galime sakyti jog jie buvo išmainyti į butelį.. Žinojau, kad turiu kažką keisti.

Grupinės terapijos anoniminių alkoholikų klube:

Nusprendžiau mesti gerti ir eiti į anoniminių alkoholikų klubą. Tai buvo geriausias mano sprendimas. Mesti gerti nebuvo lengva, bet su AA pagalba man tai pavyko.

Buvo daug sunkumų ir pagundų pakeliui, bet buvau pasiryžęs išlikti blaivus. Grupės susirinkimai man labai padėjo. Klausydamasis kitų žmonių istorijų supratau, kad nesu vienišas savo kovoje ir kad ir man yra vilties. Nemokamas gydymas nuo alkoholizmo prieinamas kiekvienam.

Jei tai nepadeda, galite rinktis stacionarų gydymą, kai kurį laiką būnate ligoninėje arba gydymo centre, kad jums atliktų detoksikaciją ir gautumėte specialistų pagalbą.

Psichoterapeutai taip pat gali padėti aptarti jūsų problemas ir išmokyti, kaip kovoti su priklausomybe.

Grįžimas į normalų ir pilnavertį gyvenimą

Šiandien mano gyvenimas geresnis nei bet kada anksčiau. Esu blaivus, laimingas ir sveikas. Mano santykiai su šeima ir draugais stipresni nei bet kada anksčiau. Jei kovojate su alkoholizmu, raginu jus kreiptis pagalbos į AA. Ji pakeitė mano gyvenimą į gerąją pusę ir gali padaryti tą patį.

Nebijokite palūžti, kelias į blaivybę nėra tiesus ir lengvas. Gali būti daug pakylimų ir nuosmukių, tačiau svarbiausia prieš akis : blaivus, laimingas ir visavertis gyvenimas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *