Kiekvienam tėvui skirtingas vaiko etapas yra labai svarbus ir nesvarbu, ar jis tik pradėjo lankyti darželį ar jau baigė universitetą. Aišku, kuo vaikas yra mažesnis, tuo daugiau jam reikia skirti dėmesio, rūpintis ar pakreipti tinkama linkme. Tikriausiai vieni iš svarbiausių žingsnių, kuriuos tėvai turi padaryti, tai parinkti tinkamą darželį, nes būtent ten vaikas gali pradėti tapti savarankiškesnis, pasaulį pažinti visai kitaip, o svarbiausia – išmokti daug skirtingų dalykų. Tad šiame straipsnyje norime daugiau papasakoti apie ikimokyklinį ugdymą, kodėl jis yra toks svarbus kiekvieno vaiko gyvenime.
Nereikia galvoti, kad viską galima išmokti namuose
Kartais yra sudaroma klaidinga nuomonė, kad mažus vaikus galima visko išmokyti namuose. Aišku, tam tikrus pagrindus sudėti ir rodyti tinkamą pavyzdį visada galima, bet vis dėl to pagrindinius dalykus reikėtų palikti specialistams, kurie žino, kaip tinkamai mokyti, kad nepadaryti klaidos ar kitų dalykų, kurie ateityje gali kišti koją. Todėl vaikui ikimokyklinis ugdymas yra labai svarbus, todėl visada stenkitės, kad jis mokytųsi tik pas profesionalus, o geriausia tai daryti darželiuose, nes taip bus padėtas tvirtas žingsnis į ateitį.
Tam gali padėti privatūs darželiai, nes jie ikimokykliniam ugdymui skiria didelį dėmesį
Jeigu norite, kad tokiame tarpsnyje vaikas gautų kaip įmanoma daugiau naudos, tai stenkitės, kad vaikas lankytų ne bet kokį darželį, o geriausias variantas būtų, jei tai būtų privatus darželis. Ten pedagogai yra labai stiprūs, tad ir įvairios programos ir pasiruošimas vėlesniems žingsniams bus pakankamai tvirtas. O kuo bus stipresni pamatai, tuo ir ateityje seksis lengviau ir geriau. Ypač privačiuose darželiuose ikimokykliniam ugdymui yra skiriama pakankamai daug dėmesio ir būtent vaikai baigę šias programas tokiuose darželiuose jaučiasi kur kas tvirčiau ir užtikrinčiau.
Kas yra mokoma ikimokyklinio ugdymo programoje?
Ikimokyklinio ugdymo programa gali susidėti iš skirtingų dalykų. Labai svarbu pabrėžti ir tai, kad kiekvienas privatus darželis gali taikyti skirtingus metodus jiems mokyti, todėl į tai irgi reikėtų atkreipti dėmesį. Tad ikimokyklinis ugdymas gali išmokyti:
- Socializacijos, nes vaikai daugiau praleidžia laiko būnant su kitais vaikais, taip jie įgauna naujų įgūdžių, kaip reikia elgtis, kaip bendrauti.
- Mokymasis būti be pačių artimiausių žmonių.
- Mokymasis kasdienių dalykų, tokių kaip tinkamas valgymas, apsirengimas, tvarkymasis.
Tokie dalykai gali būti mokomi įvairiai, per žaidybines formas, rodant pavyzdžius ir panašiai.