Namai

Į ką būtina atkreipti dėmesį, kuomet renkatės statybines medžiagas?

Jūsų pasirinktos statybinės medžiagos lemia galutinę jūsų namų išvaizdą. Rinkoje yra platus statybinių medžiagų asortimentas, todėl išsirinkti geriausias statybines medžiagas gali būti sunku. Į ką svarbiausia atkreipti dėmesį?

Kaina privalo būti kriterijus, į kurį atsižvelgsite pirmiausia

Statybos, namų priežiūra ir net rankų darbo pomėgiai paprastai yra brangūs, todėl neatsitiktinai kaina yra pirmoje vietoje. Svarbiausios taisyklės (galbūt išgirstos tūkstantį kartų) ne visada rekomenduojama rinktis pigiausią medžiagą. Produkto vertė paprastai yra proporcinga jo patvarumui ar kokybei. Jei ieškote statybinių prekių geromis kainomis užsukite Euremsta.lt.

Kita vertus, yra daugiau nei tik pigių prekių rinka – kartais galite pasirinkti nebrangius ir lengvai keičiamus sprendimus. Jei teks rinktis, šiltinimo sluoksnis bus geresnis nei apdaila-pastarąjį lengviau pakeisti, tačiau jis turi ir estetinę funkciją, todėl gali būti „nuobodus“. Galbūt girdėjote, kad kai kurie žmonės vietoj mineralinės vatos naudoja polistireną, nes minėta medžiaga tiesiog nusibodo.

Renkantis namų statybines medžiagas reikia atkreipti dėmesį į inovacijas

Inovacijos ir naujovės yra itin svarbu, nes gyvename XXI amžiuje. Galbūt nesate iš tų žmonių, kurie visada domėjosi statybos ir priežiūros naujovėmis, tačiau jei gyvenote name, pastatytame pagal senąsias tradicijas, tikrai verta pažvelgti į dabar statomus ir patogius namus. Palikime berniuko įgūdžius berniukui, prisiminkime, kad net mūsų tėvų ar senelių amžiuje rąstus ir nendres pakeitė plytos ir plokštės, o tai rodo didelį tobulėjimą, kuris pakeitė mūsų gyvenimus.

Tačiau tradicinių namų mėgėjams nereikia skųstis naujovėmis, nes daugelis tradicinių ir natūralių konstrukcinių elementų jau kurį laiką grįžta į madą: fragmentai ar nendrių stogai, šiaudai kaip izoliacija, mediena kaip CLT plokščių statybinė medžiaga arba SIP plokštės kompromiso ieškotojams.

Ilgaamžiškumo taip pat ieškome ir statybinėse medžiagose

Akivaizdu, kad mažesnio šilumos laidumo langai (pažymėti U) mažiau perduoda šilumą, šiltesnė, bet brangesnė izoliacija leis lengviau pralaukti žiemą, o pasyvieji namai paprastai sutaupo daug eksploatacinių išlaidų. Tačiau toks sprendimas atitinkamai kainuos. Gyvenimo Pastato gyvavimo trukmė iš tikrųjų yra tiesiogiai susijusi su kaina. Patikimi tiekėjai paprastai suteikia oficialią gaminio garantiją ir neoficialų įvertinimą, kiek tam tikros medžiagos gali laikyti. Neretai per kelerius metus skaičius išauga, tačiau dažniau pasitaiko, kai pardavėjas prekiauja su tam tikros rūšies ar įmonės medžiaga, kurią jis suinteresuotas parduoti. Kadangi taikymo sritis tampa platesnė, atsiranda daugiau objektyvumo.

Renkantis statybines medžiagas išlikite budrūs ir atsakingi. Nepamirškite, jog norint geros kokybės dažniausiai reikia pirktis ir atitinkamos kainos statybines prekes.