Namai

Kokį kuro katilą rinktis – ketaus ar plieninį?

Darant bet kokį apsisprendimą tarp dviejų daiktų, dažniausiai susidėliojame visus teigiamus ir neigiamus dalykus, kuriuos galima jiems priskirti. Tokia pat situacija yra ir su ketaus arba plieniniais kuro katilais. Vieningos nuomonės, kuris variantas geresnis nėra, tad šiame straipsnyje ir papasakosime, kokius pliusus ir minusus galima įžvelgti renkantis juos.

Ketaus kuro katilas

Tokios rūšies katilai dažniausiai montuojami į katilines, nes jie nereikalauja pernelyg didelių investicijų ir nereikia jam rinkti specialaus kuro. Šių katilų didžiausias pliusas yra tas, kad jie palyginti su kitais katilais nėra linkęs į koroziją, taip pat jiems nėra pavojingas susidarantis kondensatas. Tačiau ketaus katilas yra daug jautresnis temperatūros pokyčiams, todėl jo nerekomenduojama statyti ten, kur kardinaliai keičiasi oro temperatūra. Didelį pokyčiai gali tapti sutrūkinėjimų priežastimi. Ilgą laiką jį naudojant, jo viduje gali atsirasti tarpelių, pro kuriuos eis oras, todėl naudojama energija nebus tinkamai išnaudojama. Tačiau tokia problema yra lengvai pataisoma tuos tarpelius užsandarinant. Tačiau ketaus katilai yra tikrai ilgaamžiai. Nepatiriant didelių temperatūros pokyčių, jie gali ištarnauti net kelis dešimtmečius. Todėl tokia investicija ilgainiui pasiteisina ir tikrai atsiperka.

Plieninis kuro katilas

Lyginti su kitais katilais, plieninio kuro katilas pasižymi kur kas platesnėmis valdymo galimybėmis, pageidaujant, galima valdyti oro padavimą arba nureguliuoti grįžtančio vandens temperatūrą. Jis taip pat turi aukštesnį naudingo veikimo koeficientą. Tačiau didžiausia problema, su kuria galima susidurti turint tokį katilą yra korozija. Jam privaloma nustatyti tinkama grįžtančio vandens temperatūra, kad būtų kuo mažesnė tikimybė jam susidaryti. Taip pat vertėtų žinoti, kad plieninio kuro katilo nereikėtų kūrenti šlapiomis malkomis, nes toks pasirinkimas gali sumažinti jo tarnavimo laiką.

Kurį geriau pasirinkti?

Kaip ir minėjome anksčiau, vieno atsakymo, kuris katilas yra geresnis, nėra. Kiekvienas turi savus pliusus ir minusus, tad pagal kiekvieno poreikius reikėtų įsivertinti, kuris variantas bus labiau tinkamesnis. Aišku tik viena, kad ir kokį pasirinkimą padarytumėte, jis bus geras ir dėl jo tikrai nesigailėsite. O jeigu nežinote, kokį variantą rinktis, visada galite pasitarti su specialistais, kurie patars, kuris variantas bus tinkamiausias jums. Išklausę, kokius pageidavimus keliate, tikrai parinks patį geriausią variantą. Apsisprendžiant, kurį variantą reikėtų rinktis, nereikėtų daryti skubotų sprendimų, kurių praėjus tam tikram laikui gailėsitės. Geriau apsvarstyti pačius mažiausius dalykus, kad būtumėte įsitikinę savo sprendimu.