Paslaugos

Darbuotojų paieška: Kokie sprendimai suteikia ekonominę naudą?

Nusprendėte papildyti savo darbuotojų kolektyvą, tačiau mažai nusimanote apie personalo atranką? Kada verta darbuotojų paieška užsiimti patiems, kuomet būtina specialistų pagalba? Šiame straipsnyje norime aptarti populiariausias specialybes, paieškos būdus. Kokie darbuotojų paieškos sprendimai įmonėms teikia didžiausią ekonominę naudą, o kurių dalykų vertėtų vengti.

Darbuotojų paieškos procesas:

Personalo atranka, bei darbuotojų paieška iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti kaip paprastas ir lengvas dalykas. Iki tol, kol tenka patiems su tuo susidurti. Jei nusprendėte darbuotojų ieškoti patys, turite suprasti, jog Jums reikalingi tokie įgūdžiai kaip:

  • Kūrybiškumas ir marketingo įgūdžiai. Jie reikalingi norint patalpinti įmonės skelbimą internete, parodant pačias geriausias darbo pozicijos puses darbuotojui. Darbuotojų paieškos specialistai turi įsigilinti į įmonės specifiką ir ją gražiai pristatyti.
  • Analitiniai įgūdžiai bei atidumas. Reikalingas atrinkti dėmesio vertus kandidatus. Tai reiktų atlikti kruopščiai, įsiskaitant į kiekvieną CV. Taip pat reikalinga įsivertinti, kiek Jūsų siūloma darbo pozicija yra patraukli rinkoje. Galbūt per daug, o gal per mažai atlygio siūlote kandidatams, tad geriau pasidomėti darbo rinkos atlygiais prieš pradedant darbuotojų paiešką.
  • Psichologijos pagrindai. Jie reikalingi, kuomet turite susitikimus, ar video skambučius su kandidatais. Kas turėjote darbo pokalbį, turbūt pastebėjote, jog kartais yra užduodami bendriniai klausimai kaip: Kokios yra Jūsų svajonės, kur save matote po 5-10 metų? Kas jus erzina; Koks įsimintiniausias įvykis Jūsų gyvenime ir pan. Klausimai priklauso nuo personalo specialistų tikslų, ką jis siekia sužinoti.

Tad galime sakyti darbuotojų paieška užsiimantys specialistai, turi būti universalūs. Jeigu mažai nusimanote aukščiau išvardintuose dalykuose – verta rinktis personalo atrankos specialistus. Tai sutaupytumėte laiko analizuojant duomenis, nereikėtų mokėti už brangius darbo skelbimus, ar gilintis į naujas žinias.

Darbuotojų paieška – į ką reikia atkreipti dėmesį?

Turite suprasti, jog paieškos reikalauja daug Jūsų laiko. Tiek CV atrinkimas, darbo skelbimo patalpinimas, atrankos. Tai naudoja Jūsų energiją, ko pasekoje galite nespėti atlikti kitų numatytų darbų. Personalo atrankos specialistams tai paprastas, kasdienis darbas, o Jums iššūkis. Tad spręsti Jums.

Svarbus momentas – kuomet ieškote itin aukštos kvalifikacijos specialisto, kurių rinkoje yra trūkumas. Šiai dienai taip matome programuotojus, inžinierius, aukščiausio lygio įmonių vadovus. Šias ir panašias pozicijas atrinkti ir privilioti yra dar sunkiau. Daugiau uždirbantys darbuotojai labiausiai vertina perspektyvas, pačios įmonės viziją, darbo grafiką. Tad tenka ieškoti papildomų naudų sprendimų, vien piniginės motyvacijos nepakanka.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *