Namai

Būsto energetinė vertė: nuo ko priklauso rezultatas?

sertifikato kaina

Būsto energetinis efektyvumas lemia ne tik tai, koks yra jo ir gamtos santykis, tačiau taip pat ir NT išlaikymo kaštus, kurių žmogus visada tikisi kuo mažesnių. Kuo klasė yra aukštesnė – tuo būsto išlaikymas kainuos pigiau, tad renkantis namus arba tada, kai juos statote – būtinai turite įvertinti naudingumo sertifikate nurodytus rezultatus, kurie leis paprasčiau tikėtis konkretaus rezultato.

Puiku tai, jog energetinio naudingumo sertifikatas kaina prasme dažniausiai nedidelis, tačiau jis gali suteikti labai daug naudingos informacijos yra turtą, kuris bus perkamas arba kuris yra statomas.

Pateiksime esmines gaires, kuriomis remiantis yra nustatoma būsto energetinė vertė.

  • Žinoma, svarbiausias vertinimo aspektas yra objekto sandarumas. Jo metu žiūrima, kokia yra stogo būklė, kokia langų bei durų būklė, taip pat ir vertinamos pertvaros bei kitos šiluminės savybės.
  • Šilumos izoliacijos niuansai remiasi į daugelį niuansų, kurie yra namuose ir kurie apibrėžia ieškomą kokybę.
  • Taip pat vertinamos sistemos, kurios yra montuojamos namuose bei skirtos būsto šildymui bei vėdinimui. Vertinama, koks yra būsto šildymo našumas ir tuo pačiu kiek jis tarnauja pasiekus tam tikrą temperatūrą.
  • Nustatomas koeficientas, kuris apima šiluminių tiltelių perdavimo būdą.
  • Taip pat vertinama ir karšto vandens paruošimo sistema. Geriausiai vertinamos tos, kurios veikia atsinaujinančios energetikos principu.
  • Taip pat peržiūrimos rekuperacinės sistemos, kurios garantuoja tinkamą namų vėdinimą. Žinoma, namuose gali nebūti vėdinimo sistemų ir tai mažina klasę. Joms esant techniškai apžiūrimi duomenys.
  • Taip pat labai svarbus niuansas yra įrangos, kurios veikia atsinaujinančių išteklių pagalba.  Stengiamasi, kad vis daugiau žmonių namuose diegtų sistemas, kurios yra draugiškos gamtai. Tokiu atveju visas būstas su jame esančia įranga bus ekologiškas ir tuo pačiu saugos aplinką bei mus pačius.

Kadangi energetinio naudingumo sertifikatas kaina – maža, siūlome palyginti kuo daugiau skirtingų įmonių ir naudotis tų paslaugomis, kurios darbus atliks kuo greičiau ir leis Jums daugiau nebesukti galvos dėl dokumentacijos tvarkymo ir sandarių namų kokybės.

Dalintis