Patarimai

Pjūklų grandinės: kuo kokybiškesnės, tuo ilgiau tarnaujančios

Tiek benzininių, tiek elektrinių pjūklų vienas svarbiausių komponentų yra grandinės, kurios užtikrina, kad mediena bus pjaunama našiai ir svarbiausia, greitai. Rinkoje siūlomos labai įvairios pjūklų grandinės, tad renkantis tinkamą konkrečiai technikai – būtinai reikia skirti dėmesio smulkmenoms.

Geriausia yra tartis su specialistais, kurie pagal Jūsų turimą techniką bei finansines galimybes nurodys – kokia grandinė tinka labiausiai.

Kas yra pjūklų grandinės?

Grandinės yra sudarytos iš narelių. Visi jie yra sukabinti tarpusavyje ir taip užtikrina pjovimo funkcionalumą. Grandinėse derinami trijų tipų nareliai.

  1.     Pjovimo narelis-kaltelis.
  2.     Sukabinimui skirtas narelis.
  3.     Varantysis narelis.

Pjovimo narelis, kaip jau išduoda jo pavadinimas, yra skirta pjauti medieną. Sukabinimo narelio darbas yra pasirūpinti, kad tarpusavyje nareliai būtų tinkamai sujungti. Tik tokiu atveju, vėlgi, pjovimas gali būti atliekamas. Galiausiai, varantieji nareliai turi trikampio formos plokšteles, kurių funkcija yra kuo greičiau sukti grandinę. Štai taip yra atliekamas pjovimas.

Grandinių yra labai daug ir labai įvairių. Jos kinta savo ilgiu, narelių skaičiumi, taip pat ir žingsnio įveikimu. Galima rasti ir universalias pjūklų grandines, tačiau dažniausiai kur kas geriau investuoti į tokias, kurios yra skirtos konkrečiam pjūklui. Jeigu ir Jūs jau turite pjūklą – būtinai reikia susipažinti su gamintojo pateiktomis techninėmis specifikacijomis. Jose dažniausiai būna detalizuojama – kokios grandinės yra tinkamos. Laikykitės pateiktų rekomendacijų.

Visada bus tokių, kurie siūlo įsigyti pigiau

Perkant pjūklų grandines labai svarbu investuoti į kokybę. Geriausia yra rinktis patikimas prekybos vietas, kurios savo prekėms siūlo garantijas. Tai dažniausiai yra patvirtinimas, kad kokybė bus gera, kad prekė, kurią perkate, yra sertifikuota.

Tiesa, dažnai skelbimų puslapiuose galima rasti pigiau kainuojančias grandines. Dažną jos suvilioja, tačiau neįvertinama, kad mažesnė kaina dažniausiai reiškia ir kur kas blogesnę kokybę. Taip pat dažniausiai tokie nelegaliai grandines bei kitus pjūklų komponentus siūlantys pardavėjai, po prekės įteikimo ir pinigų pasiėmimo – dingsta. Tuomet nelieka kam teikti pretenzijų, kai dalis ne tokia gera, kaip buvo tikėtasi. Deja, dėl bandymo sutaupyti taip yra apgaunama daug žmonių, kurie galiausiai pinigus tarsi išmeta į balą, kadangi tokios nesertifikuotos grandinės niekada nebus geros ir netarnaus taip ilgai kaip tos, kurios yra patikimos.

Kiniškų gaminių kokybė

Kai kurie taip pat bando sutaupyti pirkdami pjūklų grandines bei kitus pjūklo komponentus iš Kinijos. Visi puikiai žino, kad ten gaminiai yra kur kas pigesni, tiesa taip pat ir kur kas prastesni. Kai kurie lieka labai nustebę, kai gauna grandines, kurios yra skirtos ne tikram, tačiau žaisliniams pjūklui. Tam tikra prasme tai yra juokinga, o kad skūpas moka du kartus – visi puikiai žino. Juk tai nėra toks priedas, kuriam verta taupyti.

 

 

Dalintis