Namai

Parama šilumos siurbliams oras vanduo bendrai sudaro 8 mln. eurų

Šilumos siurbliai oras vanduo tai moderniausia ir patogiausia šildymo įranga namams. Per kelis dešimtmečius ji taip patobulėjo, kad dabar belieka džiaugtis efektyviu veikimu prie itin žemos temperatūros ir nuotoliniu valdymu vos keliais pirštų judesiais mobiliajame telefone.

Valstybės teikiama parama šilumos siurbliams oras vanduo dar labiau skatina gyventojus atsisakyti įvairių pečių, krosnių, kūrenamų malkomis, briketais, iškastiniu kuru, vietoje jų pasirinkti ekologiškas sistemas. Kai kurie specialistai skaičiuoja, kad kūrenimas malkomis kainuoja panašiai kaip šildymas šilumos siurbliu. Tik pastarojo nereikia nuolatos prižiūrėti, net ir ilgam išvykę gyventojai namus ras šiltus ir jaukius, nes temperatūra reguliuojama per atstumą.

2022 metais jau pasibaigė vienas etapas, kai buvo galima teikti prašymus paramai gauti. Todėl dabar verta pasiruošti sekančiam etapui. Iš viso Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) skyrė 4 mln. eurų kompensacijų. Vienas fizinis asmuo gali pretenduoti į didžiausią, 14,5 tūkst. eurų paramą šilumos siurbliams oras vanduo įdiegti, sunaikinant iškastinį kurą naudojančius katilus.

Išdalinta parama šilumos siurbliams 2021 metais

Praėjusiais metais per pirmuosius du kvietimus kompensacijos sudarė 6 mln. eurų, tačiau prašymų buvo daugiau. Jų pateikta net už 8,5 mln. eurų. Todėl buvo nuspręsta papildomai skirti 4 mln. eurų, o papildomas kvietimas paramai gauti buvo skelbtas nuo 2021 metų gruodžio 15 dienos iki 2022 metų vasario 1 dienos.

Parama šilumos siurbliams oras vanduo sudaro apie 50 % įrangos kainos. Jos dydis skaičiuojamas atskirai kiekvienu atveju, atsižvelgiant į fiksuotą 1 kW galios įkainį, įrangos galią, ar reikalingas integruotas boileris. Norintys gauti kompensaciją turės sunaikinti neefektyvius, taršius katilus, kūrenamus iškastiniu kuru ir APVA atsiųsti sunaikinimo dokumentus bei nuotraukas.

Parama teikiama šilumos siurbliams oras vanduo, oras oras, žemė vanduo, vanduo vanduo. Įranga turi atitikti 5 klasės reikalavimus. Kuo ji energetiškai efektyvesnė, tuo didesnis balas skiriamas prašančiam paramos. Todėl norėdami užsitikrinti kompensaciją rinkitės šilumos siurblius su kuo aukštesniu COP koeficientu prie +7 laipsnių temperatūros ir prie didelės minusinės temperatūros.