krutu-echoskopija
Sveikata

Kada reikalinga krūtų echoskopija, o kada – mamografija?

Jei nusprendėte profilaktiškai pasitikrinti krūtis arba įvertinęs jūsų nusiskundimus gydytojas rekomendavo atlikti išsamų tyrimą, tikriausiai susidūrėte su krūtų echoskopijos ir mamogramos terminais. Nežinote, kuris tyrimas jums priimtinesnis arba kuris yra reikalingas būtent jūsų situacijai? Supažindinsime su šiais dviem krūtų tyrimo metodais išsamiau.

Krūtų echoskopija, arba ultragarsinis tyrimas, pasitelkia aukšto dažnio ultragarso bangas, kad sukurtų aiškų krūties vidaus vaizdą. Krūtis ir zonos aplink krūtį ištepamos specialia želė. Gydytojas davikliu vedžioja krūties paviršiumi, o daviklio siunčiamos garso bangos atsispindi nuo audinių. Echoskopas fiksuoja garso bangų atspindžius ir ekrane atvaizduoja kiekvieną garso bangos krypties pokytį.

Mamografijos tyrimas atliekamas su mamografu, kurio veikimo principas paremtas rentgeno spinduliais. Mamografijos procedūra trunka apie 15 minučių. Tyrimo metu krūtys kelioms sekundėms priglaudžiamos prie fotografuojančio mamografo. Tyrimo rezultatas – nuotrauka, kurioje gydytojas gali matyti pakankami detalų krūties vidaus vaizdą. Taikant šį vaizdinio tyrimo metodą galima aptikti cistas, navikus, riebalų sankaupas, aptikti pakitimus, kurių dydis yra mažesnis nei 0,5 mm. Rentgeno tyrimas ne taip detaliai atvaizduoja krūtį, jei moters krūtų liaukinis audinys yra kiek tankesnis. Tai ypač aktualu jaunoms moterims.

Verta akcentuoti, jog šie du tyrimo metodai yra gana skirtingi. Tiek mamograma, tiek ultragarsinis tyrimas gali aptikti vėžinius susirgimus ar kitus pakitimus krūtyse, bet dažnai būtent echoskopija leidžia įvertinti, ar aptiktas auglys yra piktybinis. Mamograma labiau tinka bendram krūties vaizdui atskleisti, nuolatiniam krūties stebėjimui, o echoskopija yra nukreipta į konkrečią krūties sritį ir detalų tos srities vaizdą. Be to, echoskopijos dėka galima lengvai ir neskausmingai atlikti diagnostines punkcijas. Tokiu būdu gydytojas gali pateikti tikslesnę diagnozę, numatyti aptikto darinio gydymo eigą. Kiekvienos pacientės sveikatos būklė pati padiktuoja, ar gydytojas skirs jums mamografiją, ar echoskopiją. Kartais šie abu tyrimai atliekami kartu siekiant maksimalaus diagnostinio tikslumo.

V. Jonaitienės privačioje klinikoje atliekama profesionali krūtų echoskopija. Apsilankykite pas mus ir sulaukite dėmesio, kuris būtinas jūsų krūtų būklei tinkamai įvertinti ir sveikatai susigrąžinti.

Dalintis