Paslaugos

Individualios veiklos pradėjimas ir nutraukimas: žingsniai

Darbas sau – ir malonumas, ir tuo pačiu kančia, kadangi reguliuoti darbo valandas, užmokestį ir atsidavimą dažnai kur kas sunkiau nei dirbant pagal sutartį. Visgi, tuo pačiu tai ir laisvė, naujų krypčių atradimas bei savo veiklos puoselėjimas, kuris dažniausiai suteikia kur kas daugiau pasitenkinimo nei dirbant kitam.

Jeigu ir Jums jau seniai norėjosi pradėti savo veiklą, atsakome, kad dabar – tikrai geriausias laikas. Juk tie daug žmonių pradėjo vykdyti veiklą ir džiaugiasi rezultatais, kurie dažnai tampa stimulu sekti Jūsų pavyzdžiu.

Galiausiai, atidaryti veiklą – nieko nekainuoja, tad rizikuoti – apsimoka.

Svarbiausia, kad norint pradėti individualią veiklą – tereikia užpildyti VMI formą prisijungus prie savo paskyros. Pasikartosime, kad tai yra nemokama, greita ir paprasta, tad pirmyn.

Norintys registruoti individualią veiklą pagal pažymą (pagal seną svetainės VMI formą), turėtų atlikti šiuos žingsnius:

 1.               Keliaukite į vmi.lt ir pasirinkus “Mano VMI” prisijunkite prie asmeninės paskyros.
 2.               Sekantis žingsnis „Dokumentai ir pranešimai“.
 3.               Rinkitės „Dokumentai“.
 4.               Spauskite „Užsisakyti paslaugą“.
 5.               Atidariusioje naujoje eilutėje reikia užsisakyti paslauga: „Mokesčių mokėtojo registrinių duomenų tvarkymas/individualios veiklos registravimas”.
 6.               Užpildykite visus prašomus duomenis, patikrinkite juos kelis kartus ir patvirtinkite.

Belieka laukti, kol bus patvirtinta, kad veiklą galima vykdyti. Kai gausite asmeninį pranešimą elektroniniu paštu – pagaliau galite išrašyti sąskaitą, o tai daryti verta su saskaita123.lt sistema, kuri supaprastins Jūsų buhalterijos vedimą.

Svarbu yra atsižvelgti į tai, kad veiklos registravimo metu reikia nurodyti veiklos tipo kodą, kuris geriausiai apibūdina planuojamą vykdyti veiklą. Kodą reikia rinktis iš Ekonominės veiklos rūšių klasifikatoriaus arba galite susisiekti su Statistikos departamentu, kuris iš Jūsų apibūdinimo tiksliau nurodys atitinkamą kodą.

Jeigu pasikeitė kurie nors Jūsų VMI užpildyti duomenys – kuo skubiau prisijunkite prie paskyros ir juos atnaujinkite. Tai užtikrins skaldų darbą Jums ir pagal poreikius – VMI paprasčiau su Jumis susisieks.

Jeigu veikla sekasi ne taip gerai kaip buvo tikėtasi – visada galima ją nutraukti. Tai irgi nieko nekainuoja. Visada geriau nutraukti, jeigu šiuo metu neplanuojate veiklos vykdyti. Arba bent jau sustabdyti.

Viską atlikti reikia šiais žingsniais:

 1.               www.vmi.lt ir prisijungiame prie savo paskyros.
 2.               Einame į skiltį „Paslaugos“.
 3.               Skiltyje pasirenkame „Užsisakyti paslaugą“.
 4.               Toliau pasirenkame punktą: “Mokesčių mokėtojo registrinių duomenų tvarkymas / individualios veiklos registravimas“.
 5.               Toliau pasirenkame: „Fizinio asmens individualios veiklos registravimas ir duomenų papildymas / keitimas mokesčių mokėtojų registre“.
 6.               Spaudžiame mygtuką tęsti iki tos vietos, kur pasieksime: „Mokesčių mokėtojo tipai“ ir renkamės „x“.
 7.               Spaudžiame mygtuką tęsti iki tos vietos, kur pasieksime: „Veiklos duomenys“ ir paspaudžiame „x“.
 8.               Spaudžiame mygtuką tęsti iki tos vietos, kur pasieksime: „Veiklos vykdymo vieta / Nuolatinė bazė“ taip pat pasirenkame „x“.
 9.               Spaudžiame mygtuką tęsti iki tos vietos, kur pasieksime: „Dokumento patvirtinimas“ ir galiausiai paspaudžiame patvirtinti.

Taip pat palaukite asmeninio pranešimo, kuriame bus patvirtinta, kad Jūsų veikla nutraukta.

Sėkmės savarankiško darbo kelyje!