Patarimai

Žiemos sporto inventorius: ką įsigyti?

Net ir šaltuoju sezonu norisi aktyviai leisti laisvalaikį – nors žema temperatūra ir krituliai ne visuomet vilioja išeiti į lauką, tie, kurie yra įpratę gyventi aktyviai, tikrai nesiruošia pakeisti savo gyvenimo būdo. Tuo labiau, kad žiemą galima išbandyti ir tokias sporto šakas, su kuriomis nepavyktų susipažinti vasarą. Šį kartą aptarsime populiariausias žiemos sporto veiklas ir inventorių, kurį Jums reikėtų įsigyti.

Slidinėjimas

Tikriausiai net nereikia pasakoti apie šio sporto principus ir privalumus – net ir tuomet, kai mūsų šalyje to padaryti neįmanoma, daugelis slidinėti keliauja svetur. Tam, kad išsirinktumėte tinkamą inventorių, pirmiausiai turėtumėte nuspręsti, ar užsiimsite kalnų, ar lygumų slidinėjimu: nuo šio sprendimo priklausys tai, kokios slidės Jums bus tinkamiausios. Lygumų slidinėjimui pritaikyti modeliai leidžia užtikrinčiau jaustis judant lygiu paviršiumi ar kylant į įkalnę, o kalnams skirtos slidės, priešingai, puikiai čiuožia žemyn. Kad ir kurį variantą nuspręstumėte pasirinkti, papildomai Jums reikės lazdų, batų, akinių, šalmų ir įvairių apsaugų.

Snieglentės

Norintiems didesnių iššūkių, vietoj slidžių rekomenduojamos snieglentės – šiuo atveju rankose neturėsite papildomų atramų, tad pastangų reikės įdėti šiek tiek daugiau. Lengviau bus tiems, kurie vasarą dažnai užlipa ant riedlentės, tačiau ir be šių įgūdžių ilgainiui perprasite, kaip ją valdyti: tuomet bus nesunku pereiti į aukštesnį lygį. Įsigydami inventorių, daugiausiai dėmesio turėtumėte skirti pačios snieglentės pasirinkimui: ją reikėtų pirkti atsižvelgiant į savo svorį ir jos tipą. Taip pat reikės pasirūpinti specialiais batais ir apkaustais.

Čiuožinėjimas

Ši sporto šaka žiemą nėra tokia egzotiška, kadangi pasiilgę ledo, ant jo specialiose arenose galime užlipti net ir karštą vasaros dieną. Visgi, daugelis sutiks, kad atvėsus orams, smagu išbandyti ir lauko ledo arenas – taip ne tik galime smagiai praleisti laiką, bet ir pagerinti pusiausvyrą, sustiprinti raumenis ir sudeginti nemažai kalorijų. Be to, čiuožinėjimą daugelis mielai renkasi ir dėl to, kad norint užsiimti šia veikla, paprasčiausiai užtenka įsigyti tinkamo dydžio pačiūžas.

Ledo ritulys

Jei jau esate įsigiję pačiūžas, jas galite pritaikyti ne tik dailiajam čiuožimui, bet ir kur kas nuožmesniam ledo rituliui – tam papildomai prireiks ritulio ir lazdų. Tiesa, šiuo atveju reikės ne tik inventoriaus, bet ir komandos: jeigu netrūksta entuziastingų bičiulių, tai gali tapti nauja Jūsų tradicija, kurią bus galima tęsti ne tik šaltuoju sezonu. Tuomet galėsite pagalvoti ir apie specialią aprangą.

Alpinizmas

Nors mūsų šalyje nėra galimybių pilnai patirti alpinizmo suteikiamą adrenaliną ir iššūkius, tikrai galima surasti, kaip taisyklingai užsiimti šia veikla. Be to, visuomet galima susiorganizuoti tolimesnę kelionę į kalnus. Tokiam sportui prireiks įvairaus inventoriaus: apraišų, ledkirčių, dirželių, karabinų, batų apkaustų ir įvairių kitų smulkių, tačiau labai vertingų priedų. El. parduotuvėje Pigu.lt alpinizmo įranga nustebins plačiu asortimentu: čia tikrai atrasite sau tinkančius reikmenis.

Šiaurietiškas ėjimas

Jei nei viena iš aukščiau aptartų sporto šakų neskamba viliojančiai, tačiau užmigti žiemos miegu taip pat nesinori, niekuomet nesuklysite pasirinkę pasivaikščiojimus. Į pagalbą pasitelkus šiaurietiško ėjimo lazdas, galėsite įdarbinti dar daugiau raumenų, tad toks Jūsų judėjimas bus dar naudingesnis. Tiesa, žiemos periodu atsakingai reikėtų rinktis tokių pasivaikščiojimų maršrutus: jei tik įmanoma, venkite slidžių, pavojingų atkarpų.

Tarp visų šių veiklų tikrai turėtumėte atrasti bent kelias, kurios praskaidrins niūras šaltojo sezono dienas. Be to, jos padės palaikyti gerą fizinę formą – juk vasarai ruoštis galima jau dabar.