Patarimai

Pažintinės kelionės Sakartvele: 7 įspūdingo grožio ežerai

Sakartvele nėra nė vieno regiono, kuris neturėtų ežero. Kai kurie iš jų išsiskiria spalvomis, kiti – vaizdais. Sakartvelo ežerai ypatingi, juos pamatę keliautojai pasijunta tarsi pasakoje. Pažintinės  kelionės Sakartvele kiekvienam keliautojui atneša vis naujų įspūdžių.

Paliastomi ežeras

Paliastomi ežeras – tai gamtos grožio sintezė. Vaizdai nuo ežero kranto ar plaukiant per jį valtimi tikrai nepamirštami. Ežeras yra Samegrelo ir Gurijos regionuose. Paliastomi ežeras  – puiki vieta stebėti laukinius paukščius. Tai yra puiki pažintinės kelionės Sakartvele vieta.

Žaliasis ežeras

Žaliasis ežeras yra įsikūręs Ajaroje, Khulo savivaldybėje. Pažintinės kelionės Sakartvele metu, keliautojai gali įsitikinti, jog ežeras tikrai atitinka savo pavadinimą. Žalias vandens atspalvis atsiranda dėl netoliese esančių medžių. Žaliasis ežeras yra populiari iškylų ir žygių pėsčiomis vieta.

Gabzaruli ežeras

Gabzaruli ežeras – smaragdinis vandens telkinys Imeretijoje. Nepaprasto grožio ežeras yra  tarpeklyje, norint nusileisti reikia specialios įrangos. Gabzaruli ežeras – viena patraukliausių pažintinės kelionės Sakartvele vietovių ekstremalios veiklos entuziastams.

Udziro ežeras

Udziro ežeras Račoje atspindi aplinkines žalias pievas, skardžius, baltas viršukalnes. Šio ežero grožis yra užburiantis. Pažintinės kelionės Sakartvele prie Udziro ežero palieka neišdildomus įspūdžius. Nuo ežero kranto atsiveria vaizdas į Kaukazo kalnus, o aplinkui sklando alpinių pievų kvapai ir žydi gėlės.

Paravani ežeras

Kartvelai Paravani ežerą vadina gamtos stebuklu. Šis ežeras turi didžiausią paviršiaus plotą Sakartvele. Pažintinės kelionės metu turistai gali grožėtis tiek ežeru, tiek netoliese esančiais peizažais. Nuo pavasario iki rudens šioje vietoje galima stebėti migruojančius paukščius.

Bateti ežeras

Bateti ežeras ypač gražus rudenį. Pažintinės kelionės Sakartvele metu, keliautojai gali išvysti kaip šį ežerą supa spalvingi medžiai, o jo paviršiuje atsispindi dangaus, debesų ir lapų derinys. Dalis Bateti ežero yra pelkė, tai suteikia dar daugiau išskirtinumo šiai vietai. Bateti ežere gyvena nykstantys šiauriniai tritonai.

Bazaleti ežeras

Pasak vietinių gyventojų, Bazaleti ežeras turi gydomųjų savybių. Ši sklandanti legenda vilioja turistus. Bazaleti yra įsikūręs tarp aukštų Dušeti savivaldybės kalnų. Turistų lankomas ištisus metus. Pažintinės kelionės šioje Sakartvelo vietoje – įsimintinos: grynas kalnų oras ir nepamirštami vaizdai saulėtekio ir saulėlydžio metu.

Pažintinės kelionės po Sakartvelą (Gruziją) siūlo savo akimis pamatyti gražiausius šalies ežerus. Kiekvienas jų išsiskiria savo unikalumu. Keliautojus užburia ypatinga ežerų atmosfera.