Patarimai

Pagal ką rinktis melžimo įrangą?

Jei renkatės melžimo įrangą turite atsižvelgti į keletą svarbių veiksnių. Pirmasis yra jūsų ūkio dydis. Jei turite nedidelį ūkį, greičiausiai jums reikės mažesnės, kompaktiškesnės melžimo sistemos. Ir atvirkščiai, jei turite didelį pieno ūkį, jums reikės sunkesnės sistemos, galinčios atlaikyti didelio masto melžimo apkrovas ir laiku aptarnauti didelį gyvulių skaičių.

Būtinai atsižvelkite į gyvulių tipus:

Kitas svarbus veiksnys yra melžiamų gyvulių tipas. Jei melžiate karves, jums reikės kitokios sistemos nei tuo atveju, jei melžiate ožkas. Įsitikinkite, kad pasirinkote įrangą, kuri yra pritaikyta melžiamų gyvulių tipui.

Taip pat, būtinai, apsvarstykite savo biudžetą. Melžimo įranga gali būti įvairių kainų rėžių, kurios priklauso nuo paskirties ir kitų techninių specifikacijų. Todėl svarbu apsvarstyti, kiek galite išleisti. Rinkoje yra įvairių melžimo sistemų, todėl tikrai rasite tokią, kuri atitiks jūsų poreikius ir biudžetą.

Svarbiausi įrenginiai pienininkystės ūkiuose:

Melžimo aikštelės yra pagrindinis bet kurio pieno ūkio įrenginys. Yra keletas skirtingų melžimo aikštelių tipų. Labiausiai paplitę melžimo aikštelės tipai yra „Eglutė” ir „Šonas prie šono” kurios tinka mažiems ir vidutinio dydžio ūkiams. Jei turite didelį pieno ūkį, jums reikės „Tandemas” melžimo aikštelės, kurioje per valandą galima melžti iki 600 karvių.

Melžimo aparatai ir kita įranga:

Melžimo aparatas yra bet kurios melžimo sistemos širdis. Rinkoje yra įvairių aparatų, todėl reikia apskaičiuoti savo poreikius. Jei turite nedidelį pieno ūkį, jums tikriausiai reikės vienos melžimo aikštelės melžimo aparato. Tačiau didesniuose ūkiuose jums reikės daugia funkcinės melžimo mašinos, kuri galėtų dirbti su didelėmis melžimo apkrovomis.

  • Pulsatorius – tai prie melžimo aparato pritvirtintas prietaisas, kuris padeda išgauti pieną iš karvės tešmens.
  • Melžimo žarna yra esminis įrangos elementas, jungiantis melžimo aparatą su karvės tešmeniu.
  • Pieno filtrai taip pat yra svarbi bet kurios melžimo sistemos dalis. Jie padeda pašalinti iš pieno priemaišas ir užtikrina, kad pienas būtų kokybiškas. Svarbu pasirinkti tokį, kuris būtų suderinamas su jūsų melžimo aparatu.
  • Pieno laikymo talpyklos yra esminė bet kurios melžimo sistemos dalis. Jos padeda saugoti pieną, kol jį bus galima nugabenti į perdirbimo įmonę.

Daugiau informacijos rasite specagra.lt puslapyje.