nuorodų katalogas
IT

Nuorodų katalogas. Kokia nauda Jūsų svetainei?

Šiais laikais, kiekvienas tinklapis nori būti pirmaujantis paieškų sistemose, o tai padaryti be  nuorodų katalogo Lietuvoje sunkiai įmanomas dalykas. Jog pirmauti paieškoje, vien kokybiško ir įdomaus turinio nebeužtenka, kadangi internetas ir taip pilnas prikrauta ta pačia informacija skirtinguose tinklapiuose. Tai ką daryti šiuo atveju, kaip išspręsti šią problemą? – sprendimas nuorodų katalogas.

Konkuruoti su kitais tinklapiais puikiai padeda nuorodų katalogas, kuriame talpinami straipsniai – paminint Jūsų nuorodą skirtinguose tinklapiuose. Tokiu būdų yra keliamas domeno ( interneto vardo) reitingavimas, jis  įgauna pranašumą, prieš kitus, o ypač tuos kurie nesinaudoja katalogais. Paminėjimo pvz gali pabrauktą rasti puslapio viršuje, pirmąjame sakinyje.

Ypač naudinga talpinti įdomius straipsnius su savo nuoroda. Tokiu atveju Jusų parašytas straipsnis bus gerai indeksuojamas ir turės pastovų lankytojų srautą iš paieškų sistemų.

nuorodų katalogas

Nuorodų katalogas – kaip pasirinkti?

Tai yra dažnas mūsų skaitytojų klausimas, turime suprasti jog nuoroda nelygi viena kitai. Kaip pvz galime paimti paminėjimą pas naują  tinklaraštininką, kuris rašo laisvu laiku apie savo hobį, su savo sugalvotu domeno vardu, ir pas profesionalus. Profesionalai turi stiprius lankomus puslapius, arba puslapius kuriuose lankomumas mažas, tačiau itin didelis domeno reitingas, paminėjimai iš didžiausių tinklapių Lietuvoje, mokslinių šaltinių ir kita. Savaime suprantama, jog verčiau talpinti pas profesionalus.

Kokios nuorodos yra vertingiausios?

Iš mūsų patirties, vienareikšmiškai galime teigti jog nuorodos iš mokslinių portalų, universitetų, mokyklų, bibliotekų. Šios mokslinės įstaigos priešingai, nei didieji naujienų portalai Lietuvoje nepardavinėja savo nuorodų.

Kitas svarbus dalykas – ne visi dideli portalai parduoda nuorodas, o jeigu ir parduoda – kaina gali kandžiotis itin stipriai. Ne kiekvienas smulkus verslas, smulki elektroninė parduotuvė, ar tik pradedantysis amatininkas gali sau leisti vienam straipsniui su nuoroda išleisti 1000 eurų ir daugiau. Katalogai siūlo prieinamas kainas, o ir efektas jų nėra blogas.

Ar tai turi įtakos SEO? nuorodų katalogas

Seo – trumpinys iš anglų kalbos ( Search engine optimisation) kitaip puslapio optimizavimas pagal paieškų sistemų algoritmą.

Seo sudaro begalės skirtingų veiksnių kaip: Socialiniai tinklai, vidinis turinys, vartotojų įsitraukimas, išorinės nuorodos. Tad reziumuojant galime pasakyti jeigu viskas padaryta iki šiol tvarkingai, tokios nuorodos gali būti naudingos.

Straipsnį paruošė Ekomokslas redakcija.